Під Києвом відкрився госпіталь для військових зі спінальними травмами

У місті Ірпінь військовослужбовців зі спинальними травмами,лікуватимуть безкоштовно. Там почав роботу медичний центр, аналогів якого немає в Україні.

Центр реабілітації в Ірпіні – це «двійник» американського реабілітаційного центру в Лос-Анджелесі. Зараз під Києвом в ньому проходять реабілітацію 15 осіб. Згодом їх кількість планують збільшити до 30 пацієнтів в день. Гроші на роботу центру збирає в США українська діаспора.

«У мене були 4 складних операції, після них були реабілітації, які ні до чого не привели», – каже пацієнт центру, учасник бойових дій на Донбасі Олександр Лебедєв.

Місяць тому чоловік насилу ходив через переломи в декількох місцях і пошкодження нерва, зараз займається зі скакалкою, але більше 22 стрибків ще не робить. Травму він отримав між ротаціями на Донбасі. За словами реабілітолога центру Андрія Пенцака, зараз Олександр Лебедєв повністю ходить без милиць, з якими прийшов до медустанови. На початку реабілітації пацієнт невпевнено намагався ходити по біговій доріжці з підтримуючим корпус обладнанням, через 4 тижні він вже бігає.

Ідея відкрити реабілітаційний центр в Ірпені належить українським волонтерам у США. За час бойових дій на Донбасі вони допомогли пройти реабілітацію в Америці 30 українським військовим – у Лос-Анджелесі та Орландо.

Як розповіли волонтери, для збору коштів на реабілітацію в США проводять благодійні концерти, в яких допомагають українські виконавці.

«Також велику частину коштів допомагають зібрати пожертви пересічних українців, допомагає приватний бізнес в Нью-Йорку і в інших штатах», – повідомила вона.

Волонтери підрахували, що на ті кошти, які витрачаються на реабілітацію одного військового в США, а це 5 тис. дол. на місяць, можна допомогти 20-25 пацієнтам тут, в Україні. Заявки в центрі реабілітації в Ірпіні від українських військових зараз приймають онлайн, обіцяють допомогти всім, кому зможуть.


Раніше «Столичний регіон» писав про вшанування пам’яті загиблих у Нових Петрівцях на Київщині.

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також