Олексій Семенюшко розповів, як прищеплює юним спортсменам патріотизм

 

Директор Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного Олексій Семенюшко розповів в інтерв’ю “Главкому”, яку роль у навчальному процесі в його закладі займає патріотичне виховання.

Я почав допомагати татові з 2003 р., працював з молодшими групами, учнями перших-третіх класів. Звісно, то Київ і більшість хлопчиків були російськомовними. Але для них не було проблемою – розуміти чи навіть перейти на українську. Я з самого початку вів заняття тільки державною, бо керуюся принципом: “Чия мова – того й земля”. А в дітях виховував характер на тому підґрунті, яке було важливим для мене. Мене завжди бентежило, як почуватимуся, коли вийду з килима та прийду додому, що мені скаже батько, як сприйматимуть мій результат навколишні. Це надихає, додає відповідальності й мотивації. Діти в мене змалечку розуміли, що вони боряться не лише за себе, – повідомив він.

Керівник коледжу вважає, що у формуванні свідомості спортсмена важливе ще й те, в якому дитина виросла середовищі, наскільки освічені й свідомі її батьки. Вчителі й тренери іноді мають вплив більший, ніж мама з татом.

На жаль, совковість у нашій системі освіти процвітає. Такий висновок роблю навіть на прикладі власної дитини. Цьогоріч вона має закінчити садочок. Вихователька там – україномовна жінка, однак на 9 травня розповідала дітям усі класичні казочки про “побєдобєсіє” з георгіївськими стрічками. Що поробиш, якщо мізки в людини забиті совковими стереотипами, – підкреслив директор.

Мене тішить, що ситуація останнім часом виправляється. Якщо раніше в секції приходили діти, які взагалі не розмовляли українською, то нині мову знають усі, навіть переселенці з Донеччини та Луганщини. Все ж освіта, обов’язкове вивчення української в школі свою роль відіграли, – наголосив Семенюшко.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що директор Олімпійського коледжу пояснив, як потрібно виховувати юних спортсменів.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також