Коронавірус: прогноз доктора Комаровського
Про те, виправдовується чи припущення, що в літній період вірус COVID-19 піде на спад, і про інші актуальні моменти, розповів Євген Комаровський. Далі вашій увазі – поради і відповіді найпопулярнішого дитячого доктора на питання його інтернет-аудиторії.
Перш за все лікар зазначає, що рекомендації та медичні дані актуальні на момент запису відео – 21 березеня 2020. Так як в подальшому по мірі дослідження поведінки вірусу COVID-19 офіційна медицина може і буде змінювати ці дані.
Групи ризику
Слід зазначити, що доктор підкреслює, що він “не має права на особисту позицію в даній ситуації. А тільки озвучує ті рекомендації, які є в спеціальній літературі”.
- Не рекомендується продовжувати грудне вигодовування немовлят матерям, які захворіли коронавірусною інфекцією. Так як немає на сьогодні даних про те, чи міститься вірус у грудному молоці.
- У дітей до шести місяців у період прорізування зубів ніякого послаблення імунітету не відбувається. Вони не в групі ризику.
- “Пенсіонерів потрібно розлучити один з одним”. Офіційно вважається, що група ризику це 60+. Але заходи безпеки необхідно дотримуватися всім.
- Важливо: в групі ризику люди з серцево-судинними захворюваннями, гіпертонічною хворобою, нирковою недостатністю.
- “Люди з ВІЛ, якщо антиретровірусна терапія, на якій ви перебуваєте, високоефективна, то ви не група ризику”.
- Реальний чинник ризику – це СНІД.
- Людям з бронхіальною астмою при перших ознаках захворювання COVID-19 слід негайно звернутися до сімейного лікаря і з ним обговорити лікування та дози препаратів з урахуванням основного захворювання.
Перехворіють не всі
Ствердження: “Все одно всі перехворіють!”, М’яко кажучи, зовсім не відповідає дійсності. Якщо в Китаї, де живе півтора мільярда людей, захворіла 81 тисяча. Ви ж розумієте, що це далеко не все, вірно? Тому перехворіють однозначно не всі, а малий відсоток населення, – зазначив Комаровський.
Вірогідність захворіти вище для людей з другою групою крові!
Статистика кількості захворюваності та тяжкості хвороби визначає як найбільш часто заражаються коронавірусом людей з другою групою крові. Така залежність частотності хворих від групи крові дивує Комаровського. Однак це факт.
Про дезінфекцію рук і Абсент
- Чи можна протирати руки горілкою для дезінфекції? Від коронавирусної інфекції горілки недостатньо, так як її міцність 40 градусів.
- Для антисептичної ефекту концентрація спирту має бути не менше 65 відсотків.
- Якщо вам подобається дезінфікувати руки алкогольними напоями, то для таких цілей прекрасно підходить Абсент (70 градусів) або віскі (міцністю не нижче 70 градусів).
- Хлоргексидин для дезінфекції рук не підходить, а тільки для санітарної обробки поверхонь.
Що не працює проти коронавірусу
- бальзам “Зірочка”;
- синя лампа;
- горілка;
- хлоргексидин;
- іонізація (озонування) повітря в квартирі;
- спеціальні кварцові лампи ефективні в боротьбі з вірусами. Використовуйте їх згідно з інструкцією: час впливу, обов’язкове провітрювання і т. д.;
- “Вітаміни – це психотерапія. Ніякого відношення вони ні до профілактики, ні до лікування хвороби не мають.
Рекомендації з безпеки в період карантину
- Носіть захисні маски під час відвідування магазинів, якщо без цього ніяк не обійтися.
- Регулярно провітрюйте квартиру. Інтенсивне провітрювання два-три рази на добу по 15-20 хвилин вкрай необхідно.
- Поширення коронавірусу ніяк не залежить від температури на вулиці. Але є пряма залежність від відстані, на яку ви наблизилися до людини з коронавірусною хворобою.
- Дотримуйтесь безпечної відстані, коли вийшли на вулицю, а краще знаходитесь вдома і не покидайте його без гострої на те необхідності.
Раніше “Столичний регіон” писав про те, що пожежа у Чорнобильській зоні знищила 12 сіл, ліси та кладовища.
Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion