Імунолог розповів, що за 3-4 місяці люди можуть забути про коронавірус

«З досить високою ймовірністю за 3–4 місяці всі взагалі забудуть, що таке коронавірус. Так відбулося з SARS (т.з. атипова пневмонія) та іншими вірусами», – заявив відомий київський імунолог, старший науковий співробітник ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» Борис Донськой у програмі «Сьогодні у світі», що виходить на телеканалі «Київ».


Науковець вважає, що не треба зменшувати небезпечність т.з. «нового коронавірусу», від якого на сьогодні постраждало майже 60 тис. людей. Але не треба й перебільшувати.

«Це виглядає небезпечно. Та не факт, що все за два-три місяці не зникне. Планетарна небезпека від вірусів існує. Але звідкіля вона прийде – від коронавірусу, грипу чи іншого вірусу – невідомо. Наприклад, жодного зафіксованого випадку нового коронавірусу в Україні на сьогодні немає. Та вже є 26 загиблих від грипу».

Також імунолог нагадав, що в нашій країні зараз люди помирають від кору. А в нового коронавірусу поки що немає ознак такої страшної летальності, як це здається з новин. На його думку, оскільки інформація про вірус з’явилася лише півтора місяця тому, до того ж вона дуже обмежена, то про нього щось казати наразі дуже важко.

«Тому не можна робити висновки про те, що це надзвичайно небезпечний пандемічний вірус. Проте й ігнорувати цю інформацію теж не варто».

Як доказ своїх слів імунолог привів приклад з круїзним лайнером, що перебуває на карантині біля Японії. Оскільки там замкнутий простір, люди довгий час до виявлення вірусу тісно контактували одне з одним. І якби він був настільки інфекційно небезпечний, захворіло б набагато більше людей.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на  телеграм-канал t.me/stolychnyiregion


Також Борис Донськой припустив, що влада Китаю могла використати інформацію про новий коронавірус задля проведення тренування, як діяти у разі епідеміологічної ситуації.

«Китай – закрита країна. Вся інформація там під контролем. Особисто мене цікавить, чому вони так швидко відреагували ще до того, як вірус уразив сотні пацієнтів. На той момент було взагалі інфіковано менше сотні людей. Як можна було запідозрити, що це настільки потенційно небезпечно? Я підозрюю, що Китай використав цю ситуацію, щоб, наприклад, провести протиепідеміологічні навчання. Вірус справжній, хворі є, летальні випадки – також. Чому б не потренуватись? Тим більше, що подібні вірусні інфекції дедалі будуть частіше виникати й будуть вони більш небезпечними».

Щодо вакцини, про створення якої зараз говорять в усьому світі, імунолог вважає, що навряд чи в цьому будуть брати участь великі комерційні компанії. Адже на розробку та тестування, спочатку на тваринах, а потім на людях, потрібен рік. Та чи знадобиться ця вакцина через рік, невідомо. Дивіться програму «Сьогодні у світі» з ведучим Сергієм Смальчуком на телеканалі «Київ» щовівторка та щочетверга.

Раніше “Столичиний регіон” повідомляв, що на телеканалі «Київ» з’ясували, чому Україні не «світить» кінопремія «Оскар».

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на  телеграм-канал  t.me/stolychnyiregion

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також