Як розповсюджується коронавірус

 

Як розповсюджується коронавірус

У зв’язку з поширенням коронавірусу в світі оголошено пандемію і введені режими надзвичайного стану в багатьох країнах. Згідно зі статистикою летальність від COVID-19 в різних країнах становить від 4 до 9%.

У режимі НС живуть і українці. Однак уряд України вважає, що міри, що діють сьогодні, недостатньо для того, щоб зупинити поширення ковід-19 в країні. Тому з 6 квітня посилюються вимоги ЧС-режиму до нормалізації епідемічної ситуації в країні.

Як же поширюється коронавірус і як захиститися від нього самого і врятувати своїх близьких? Давайте повторимо ніби як відомі вже кожному питання. Але наші знання про вірус ковід-19 допомагають нам бути пильними і відповідальними. А тому це не буде зайвим.

Шляхи передачі коронавірусу

Сьогодні всім відомо, що вірус передається:

 • повітряно-крапельним
 • або контактним шляхом.
Як розповсюджується коронавірус

Тобто він не циркулює постійно в повітрі, а розпорошується тільки від хворих людей здоровим за допомогою чхання. Чхаємо ми досить далеко. А тому мінімально рекомендується відстань між людьми – це півтора-два метри. І тут не до жартів. Незважаючи на те, що давно введений так званий масочний режим для відвідувачів і співробітників магазинів і аптек, дотримуються його далеко не всі. І частка несвідомого і в “нісенітницю який не вірить” суспільства в нашій рідній Україні, на жаль, чимала.

По контактному шляху, здається, начебто вже нема що говорити: хочеш жити – припини обніматися, цілуватися з ким завгодно. Але складність полягає в тому, що ми погано усвідомлюємо свою контактність. Якщо, наприклад, практично вся сім’я перебуває вдома на карантині, ходить на роботу одна людина, то він контактний! Так, контактний в транспорті, на роботі і так далі. І приходячи додому мало хто дотримується обмежувальних заходів.

 Як розповсюджується коронавірус

Контактний шлях зараження – це і неправильно куплені і введені в будинок продукти. Супермаркети – це потік людей, у яких ніхто не вимагає довідки про їх здоров’я, як ви розумієте. Ті, хто ходять по залу магазину без масок і чхають / кашляють на всі поверхні навколо, ніяк не будуть турбуватися про безпеку вашої родини.

Вважається, що найчастіше вірус потрапляє на слизову здорової людини від хворого саме за допомогою торкань. Торкаючись до фруктів, овочів, упаковок круп, молочки, ковбаси, ви, здорова людина, збираєте там всю середу, яка там залишилася від інфікованих людей, які ймовірно ще самі не здогадуються про те, що вже є носіями цієї зарази.

По дорозі додому ми продовжуємо безпосередньо контактувати з усіма незнайомими, хто пройшовся, торкаючи двері, ручки, перила в під’їздах, кнопки ліфта і так далі. І все це “добро” ми несемо додому в сім’ю, яка сидить на карантині і не виходила давно на вулицю.

Як розповсюджується коронавірус

Як не заразитися коронавірусом

Так невже все так погано і немає можливості сховатися, убезпечитися від цього “всюдисущого коронавірусу”? Ні звичайно. Якщо ви дотримуєтеся всіх запобіжних заходів, то можете врятувати себе і своїх близьких від важкої форми інфекції напевно.

Для цього дотримуйтесь простих правил.

 • Не виходьте з дому без особливої ​​на то потреби.
 • Якщо виходите, обов’язково вдягайте маску в приміщеннях і обробляйте руки дезинфікуючим розчином.
 • Якщо бачите, що магазини не дотримуються карантинних правил і впускають в зали людей без масок і кількість покупців перевищує дозволене, то пошукайте краще інший маркет або прийдіть в інший час.
 • У магазинах і аптеках купуйте все заздалегідь продуманим і підготовленим списком, щоб не затримуватися в залі більше 15 хвилин.
 • Повертаючись додому, по можливості уникайте дотиків до дверей, ручок. У ліфт не заходьте більше двох осіб, а краще підніміться по сходах.
 • Прийшовши додому, залиште все речі у двері, не проходьте відразу в кімнату, кухню. Акуратно роздягніться, ретельно вимийте руки. Продезінфікуйте одяг, в якій ходили, за допомогою антисептичних засобів з вмістом не менш як 70-процентного спирту або піддасте все обробці кварцовою лампою.
 • Перекладіть все куплені товари в домашній посуд, позбудьтеся від упаковок, в яких все це лежало в магазині. Ретельно перемойте овочі, фрукти проточною водою – стандартна обробка.
Як розповсюджується коронавірус

Пам’ятайте про те, що вірус зберігається на різних упаковках від 2-3 годин до декількох діб.

А також не забувайте, що слід регулярно очищати поверхні гаманців, платіжних карт і мобільних телефонів.

 • Коли виходите гуляти з собакою, обов’язково вимийте і обробіть їй лапи після повернення в квартиру.
 • Якщо ви вирішили вийти з будинку прогулятися, то залиште вікно відкритим і добре провітріть квартиру.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що в цьому році виповнилося 211 років від дня народження письменника Миколи Васильовича Гоголя.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також