Як лікувати коронавірус: протокол МОЗ

 

Як лікувати коронавірус: протокол МОЗ

Лікарі, поставивши діагноз, будь-яке захворювання лікують за протоколом – призначають препарати в комбінації і обсязі, які затверджені Міністерством охорони здоров’я. Коронавірус COVID-19 став несподіванкою для медиків. Препаратів для його лікування не було, тому обмежувалися підтримуючою терапією, а цілеспрямовано лікували вже запалення легенів.

ВООЗ намагається якомога швидше не лише розробити вакцину від коронавірусу, а й визначити ефективні препарати для лікування хвороби. У дослідженнях беруть участь багато фахівців.

1 квітня МОЗ України опублікував протокол лікування коронавірусу Covid-19. Схожим чином поступили багато європейських країн. Він стосується пацієнтів, чий статок оцінюється як середнє, важке і критичний. У документі згадані препарати:

 1. Гідроксихлорохин або хлорохін.
 2. Лопінавір / ритонавір.
 3. Азитроміцин.
 4. Ремдесівір.
 5. Тоцілізумаб.

МОЗ зазначає, що застосування цих ліків допускається тільки в лікарні під наглядом фахівців і що специфічне лікування COVID-19 все ще не визначено. Також йдеться про те, що деякі з перерахованих препаратів не мають доведеної ефективності. Ремдесівір так і зовсім дозволений тільки в процесі досліджень.

Остаточне рішення про застосування ліків приймає доктор, який знає можливу алергію пацієнта, його хронічні захворювання і оцінює ризик побічних ефектів.

Перед лікуванням треба підписати інформовану згоду

Перед тим, як почати приймати ліки з нового протоколу, що надійшов до лікарні повинен підписати інформовану згоду.

У документі обумовлені ризики, наслідки та побічні ефекти від лікування, вказана різниця між новим протоколом і універсальної підтримуючою терапією.

Для яких пацієнтів складено протокол

Протокол складено для пацієнтів, чий стан оцінюється середнім, важким і критичним. У хворих присутні хронічні хвороби легенів, нирок і серцево-судинної системи, імунодефіцит, алергії у важкій формі, аутоімунні захворювання.

Показаннями до лікування за новим протоколом також можуть служити задуха, порушення дихання, відкашлювання кров’ю, напади нудоти і блювоти.

Які ліки вибрали для лікування

Новий протокол для лікування коронавірусу COVID-19 заснований на наступних препаратах:

 1. Ремдесівір.
  Ці ліки з’явилися як засіб лікування лихоманки Ебола, однак не показали ефективності. Але при коронавірусах, яких існує 4 десятка, воно було корисним. У наукових статтях наводяться приклади, коли ремдесівір допоміг хворим американцям. Ці випадки не дозволяють зробити остаточний висновок про ефективність ремдесівіра, але дають привід вважати його потенціал високим.
 2. Хлорохін або гидроксихлорохин.
  Препарати давно відомі. Їх призначають при малярії і ревматоїдному артриті. Багато країн вивчають їх при лікуванні коронавірусу, а президент США Трамп навіть назвав панацеєю. Однак їх ефективність ще не доведена. Є великі сумніви і щодо дозування, і щодо ризиків, пов’язаних з побічними ефектами.
 3. Ритонавір / лопінавір (+ β-інтерферон (IFN-β1b).
  Комбінація цих препаратів уже 20 років застосовується при ВІЛ. Їх тестували також при атипової пневмонії, але тоді результати не переконали вчених. Чи не довели вони ефективність і при лікуванні в Китаї Covid-19. Правда, застосовувалися вони в дуже важких випадках і, можливо, до їх допомоги вдавалися пізно.
 4. Тоцілізумаб.
  Цей препарат націлений не на боротьбу з коронавірусів, а на компенсацію його негативного впливу на організм. Імунна система іноді настільки сильно бореться з вірусом, що руйнує організм людини. Тоцілізумаб використовували раніше при ревматоїдному артриті. Використання препарат при коронавірусі продовжує досліджуватися.

Коли стане відомо, які препарати ефективні в лікуванні коронавірусу

Вказуючи вищеперелічені ліки в якості потенційно можливих засобів боротьби з коронавірусів, ВООЗ робить безліч застережень і знімає з себе всю відповідальність за їх застосування. Україна та інші країни самостійно визначають можливість використання тих чи інших препаратів.

Україна висловила зацікавленість в участі поряд з іншими країнами в дослідницькій програмі ВООЗ. Крім ВООЗ, свої дослідження проводять окремі держави, університети і наукові центри. Всього проходить 350 програм. У них беруть участь тисячі людей, які дали згоду на експериментальне лікування. Терміни закінчення програмрізні – деякі розраховані аж до 2023 р. Швидше за інших дослідження мають намір завершити в Університеті Міннесоти (12 травня 2020 р.) і в Іспанії (15 червня 2020 р.).

Раніше “Столичний регіон” писав, що в Білій Церкві перший пацієнт одужав від коронавірусу.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також