21 травня в Парижі засновано Міжнародну федерацію футбольних асоціацій

 

У зв’язку з швидким збільшенням кількості та популярності міжнародних футбольних змагань, необхідність у створенні єдиної організації для управління всім світовим футболом стала очевидною на початку 20 століття.

Творцями нової спортивної організації виступили представники футбольних федерацій семи європейських країн – Франції, Бельгії, Данії, Голландії, Швеції, Швейцарії, а так само іспанський футбольний клуб “Реал Мадрид”.

У підсумку, 21 травня 1904 року в Парижі було засновано Міжнародну федерацію футбольних асоціацій – ФІФА, головною метою створення якої було об’єднати національні футбольні федерації й сприяти проведенню змагань світового рівня. Першим президентом ФІФА був Робер Герен.

ФІФА перестала бути суто всередині європейською організацією з прийняттям до її лав Асоціації футболу ПАР (1909), Асоціації футболу Аргентини (1912) і Федерації футболу США (1913). Під час Першої світової війни ФІФА пережила серйозні труднощі, так як багато гравців відправилися на фронт, а можливість міжнародних переїздів для проведення турнірів була серйозно обмежена.

Після Другої світової війни ФІФА вступила в нову стадію свого розвитку. Були створені футбольні конфедерації на всіх континентах, під прапор ФІФА повернулася Великобританія, приєднався навіть СРСР (1946). Росія відновила своє членство у 1992 році. Поширенню футболу на планеті в значній мірі сприяли і телевізійні трансляції.

На сьогодні ФІФА перетворилася в глобальне футбольне співтовариство, яке об’єднує майже 180 національних футбольних асоціацій. Доходи організації істотно зросли завдяки лібералізації телевізійного футбольного ринку, активної маркетингової політики та збуту різноманітної футбольної продукції та атрибутики. Штаб-квартира ФІФА знаходиться в швейцарському місті Цюріху.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що в Києві “Ревізор” перевірив найстаріший McDonald’s на Лук’янівці.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також