Збиттям малайзійського боїнгу над Донбасом керували російські спецслужби

 

Міжнародна Спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) оприлюднила нові дані зв’язку бойовиків «ДНР» та Москви у справі про збиття МН-17 над Донбасом. Про це повідомляє «Укрінформ».

Слідство оприлюднило розмови бойовиків «ДНР» з російськими високопосадовцями і звертається до свідків, які можуть упізнати або надати інформацію про учасників деяких з цих розмов. Побачити відеозвернення можна на сайті JIT.

За даними розслідування, причетність Росії до збиття малайзійського боїнгу підтверджуютьі телефонні розмови бойовиків.

В одній з них екс-«прем’єр-міністр ДНР» Олександр Бородай стверджує: «Я виконую накази і захищаю інтереси виключно однієї держави, Російської Федерації. Ось, власне, і все».

У розмові на початку липня 2014 року один з бойовиків говорить місцевому командиру, що «прибудуть люди з повноваженнями від Шойгу».

18 липня 2014 року бойовик з позивним «Монгол» телефонував іншому з позивним «Шериф». Ось їхня розмова:

– І ми сьогодні … безпосередньо … вже тиждень … все [нерозбірливо] в Москву, і назад ми отримуємо команди (…)

– І я теж отримую команду з Москви. Теж саме.

– Але у вас, у вас ФСБ? Так?

– Так.

– У нас ГРУ. Ось і вся відмінність.

– Я про це знаю прекрасно.

Крім того, JIT оприлюднили подробиці про засоби спецзв’язку, за допомогою яких спілкувалися бойовики «ДНР» і які, вочевидь, були надані російською ФСБ. 

«Додатково до ліній телефонного зв’язку використовувалися засекречені лінії зв’язку. Частина з них, найімовірніше, була надана Російською Федерацію. Ба більше, вони використовувалися “верхівкою” задля встановлення контакту з бойовиками. На нашому сайті ви зможете знайти частину цих номерів, які були використані. Ми також оприлюднили записані розмови, в яких йшлося про адміністративні, фінансові та військові справи», – заявив старший слідчий федеральної поліції Австралії Девід Нельсон.

Нові дані слідчої комісії у справі МН17 прокоментував російський військовий експерт, авіаексперт Вадим Лукашевич на своїй сторінці в Facebook.

«Коли мене питали про можливі прізвища в справі МН17, я завжди, до вже відомих, додавав главу ФСБ Бортнікова. Тому що за транспортування «Буку» до українського кордону відповідав Генштаб ЗС РФ, тобто тільки Шойгу, а українською територією – вже ГРУ ГШ від Шойгу і ФСБ, тобто Бортніков. А всі рулила Адміністрація президента РФ. І знову я виявився правий – у знищення рейсу МН17 вляпатися примудрилися всі. Тому вони так бояться суду…», – написав він.

Фото: theins.ru

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що Володимир В’ятрович йде в парламент «зупиняти русскій мір».

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також