Як зберегти відремонтовані дороги?

Завершено масштабний автодорожній проект Обухів-Українка. Роками жителі прилеглих територій чекали ремонту цього аварійного відрізка. Нарешті, за сприяння народного депутата України Ігоря Кононенка, аварійний шлях перетворився на дорогу.

Люди задоволені якістю ремонту. Але збереження її залежить не тільки від будівельників. Відтепер громада переймається тим, щоб дорога слугувала якнайдовше, адже саме перевантажені автомобілі є однією з основних причин руйнування доріг.

Навчені досвідом активні громадяни Обухова та Українки знову звернулися з проханням до народного депутата Ігоря Кононенка, щоб зберегти довгоочікувану, щойно відремонтовану дорогу від руйнування.

Відтепер за вагою великогабаритного транспорту буде особливий контроль. Днями на новенькій трасі працювали інспектори Державної служби України з безпеки на транспорті . Вони перевіряли рівень завантаженості фур за допомогою електронних ваг.

Процедура проста. Автомобіль колесами повинен наїхати на стрічку ваг. Сигнал через вайфай передається до блоку управління вагами. Так визначається навантаження кожної осі, а також узагальнена вага всього вантажу.

Загальна дозволена маса для  поїздок великогабаритних та великовагових транспортних засобів дорогами України становить не більше 40 тонн. Найчастіше встановлені правила порушують перевізники піску та щебеню.  Нехтуючи обмеженнями, вони тим самим спричиняють продавлення, деформацію дорожнього покриття, що призводить до аварійного стану доріг.

У разі виявлення порушень один екземпляр протоколу залишається у самого інспектора, а другий передається на підприємство, яке  порушило закон України щодо обмежень для вантажних перевезень. Протягом 30 днів підприємство зобов’язане сплатити штраф. Розмір штрафу за порушення законів для вантажівок за надлишкову вагу залежать від пройденої відстані транспортного засобу і встановленої ваги вантажу.

У разі, якщо штрафу не сплачено, Державна служба України з безпеки на транспорті передає дану справу до прокуратури.

Віднині перевірки  даного виконавчого органу на автодорозі Обухів-Українка матимуть регулярний, але непередбачуваний для водіїв, характер. Зважаючи на високі штрафи, будемо сподіватися, що недобросовісні виробники побояться перезавантажувати автівки, а відтак вдасться зберегти нову дорогу. Дана практика буде розповсюджена на всі відремонтовані шляхи Київщини.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також