Вісім порад про те, як впливати на місцеву владу в умовах локдауну
Команда ГС “Мережа хабів громадянського суспільства України” підготувала серію інфографік про інструменти локальної демократії під час пандемії.
Як реалізувати громадський бюджет в умовах карантину? Де провести громадські слухання без ризику для здоров’я учасників та учасниць? На яких ресурсах інформувати населення про діяльність місцевої ради та заходи безпеки для боротьби з COVID-19? Відповіді на ці питання наведені в серії інфографік, які підготували експертки та експерти громадської спілки «Мережа хабів громадянського суспільства України».
«Реформа децентралізації надала нові повноваження та ресурси для місцевого самоврядування. Однак однією з головних умов розвитку повноцінного життєвого середовища в громадах є активна участь самих жителів цих громад у місцевому самоврядуванні. Одним з доступних та ефективних способів такої участі є використання діючих інструментів локальної демократії. Їх в Україні більше десяти і всі вони доступні для громадян. Наша команда працює над тим, щоб ці інструменти працювали ефективно навіть в умовах обмежень, які накладає пандемія. І одним з наших проєктів стали ці інфографіки, кожна з яких – це набір рекомендацій та порад, перевірених практикою», – Вікторія Золотухіна,проєктна менеджерка громадської спілки «Мережа хабів громадянського суспільства України».
З інфографік ви дізнаєтесь про те,
– Як реалізувати місцеву ініціативу в умовах карантину;
– Що таке – консультативно-дорадчі органи, навіщо вони створюються при органах місцевого самоврядування;
– Як організувати дистанційний прийом звернень громадян;
– Як реалізувати доступ до засідань колегіальних органів (ради, виконкому, депутатських комісій) попри обмеження;
– Де шукати всю необхідну інформацію щодо загрози #COVID-19 та карантинних обмежень.
Переглянути інфографіки – https://www.hubs.org.ua/news/iak-vykorystovuvaty-instrumenty-lokalnoi-demokratii-v-umovakh-karantynu-infohrafiky/
Крім того ви можете ознайомитись з результатами дослідження доступності інструментів локальної демократії, проведеного Мережею хабів в девяти областях України, зокрема в Київській області. Один з ключових висновків за результатами даного дослідження – у більшості громад сьогодні існують бар’єри для участі жителів у місцевому самоврядуванні через те, що органи місцевого самоврядування не вносили зміни та уточнення до процедур локальної демократії. Більше про дослідження за посиланням – https://www.hubs.org.ua/news/vykorystannia-instrumentiv-lokalnoi-demokratii-v-umovakh-karantynu-zvit/