Верховна Рада загрожує здоров’ю українців

 

Через «марафон ухвалення законів» у Верховній Раді українці можуть залишитися без якісних медичних послуг. Про це написала екс-міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

«Спостерігаючи за тим як працює парламент останні тижні, складається враження, що у “вікно можливостей”, про яке всі так багато говорять, хочуть викинути демократію. Ми маємо ситуацію, коли лише одна фракція може голосувати законопроекти — без залучення опозиції. Але не без залучення чинного законодавства та здорового глузду», – написала вона.

Так екс-очільниця МОЗ України прокоментувала голосування у Верховній Раді за законопроект «Про зміни до Закону України «Про публічні закупівлі».

«Сьогодні народні депутати зробили крок до того, щоб позбавити українців життєво важливих ліків і вакцин. Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект “Про зміни до Закону України «Про публічні закупівлі», забувши згадати міжнародні закупівлі. Завдяки цьому формату закупівель Україна вперше на 100% забезпечена вакцинами, передбаченими Календарем щеплень, а українці мають доступ до багатьох необхідних препаратів».

Ця ситуація є наслідком того формату роботи, який обрав новий парламент, а точніше — політичне керівництво «Слуги народу», вважає Супрун.

«Коли Рада працює продуктивно та ефективно — це чудово. Але це далеко не завжди тотожно швидкості роботи. Чомусь зараз ми бачимо марафон ухвалення законів — ніби перед депутатами стоїть задача встигнути все до кінця місяця», – підкреслила вона.

За словами Супрун, недосконале законодавство може зруйнувати в Україні державно-приватне партнерство. А без цього держава не зможе повністю оновити інфраструктуру в медицині через брак коштів.

«Наші міжнародні партнери, які допомагали будувати нову систему охорони здоров‘я, зокрема Світовий Банк, ЄБРР та IFC, давно радять змінити законодавство, аби спростити державно-приватне партнерство у медзакладах. Натомість цей напрямок може бути заблокований в цілому. Народні депутати так швидко подають та ухвалюють закони, що міжнародні партнери України не мають можливості ознайомитися із законопроектами, проаналізувати їх та дати рекомендації чи зрозуміти, як далі буде розвиватися сфера», – пише вона.

Фото: Facebook/Уляна Супрун


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що на Київщині вимагають гроші з бізнесменів від імені голови КОДА.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також