В Україні штрафуватимуть за перевантажений транспорт

 

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №1047 про збільшення штрафів за перевантажений транспорт – за нього проголосував 331 народний депутат. Про це стало відомо під час онлайн трансляції засідання українського парламенту.

Актуальність законопроєкту його автори пояснюють тим, що 97% автомобільних доріг в Україні вже втратили несучу здатність, дорожнє покриття зруйновано. Водночас перевезення з порушенням вагових обмежень в Україні фіксується все частіше.

Згідно з новим законом, за перевищення допустимої ваги вантажу передбачаються штрафні санкції від 8,5 до 34 тис. гривень (від 500 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Конкретна сума штрафу залежатиме від того, наскільки вага більше норми:

  • на 5-10% більше – 8,5 тис. грн.,
  • на 10-20% більше – 17 тис. грн.,
  • більше 20% – 34 тис. грн.

Гроші, отримані від сплати штрафу, планують направляти до державного дорожнього фонду.

Також новий законопроєкт пропонує дозволити автофіксації порушень, пов’язаних із перевищенням вагових або габаритних обмежень.

 «Впровадження автоматичної фіксації відповідних порушень забезпечить підвищення рівня контролю, підрахунку трафіку руху і матиме позитивний вплив на забезпечення безпеки дорожнього руху та збереження автомобільних доріг», – говориться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Право здійснення габаритно-вагового контролю транспорту надається «Укртрансбезпеці».

Адміністративну відповідальність за вказане порушення, згідно із законопроектом, нестиме фізична особа або керівник юридичної особи, на яку зареєстровано транспортний засіб.

Фото: vcrti.com.ua


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що Зеленський підписав Закон про зняття недоторканності.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також