У Києві презентували цікаве дослідження

У столиці презентували дослідження розвитку партнерства між містами і селами

Можливість фінансування з Державного фонду регіонального розвитку значно збільшує потенціал співпраці між містами, селищами, селами. Але, незважаючи на це, на сьогоднішній день менше 5% міст контактують з сусідніми населеними пунктами.

Про це стало відомо в ході презентації дослідження «Огляд ситуації щодо впровадження партнерств міських і сільських територіальних громад в умовах децентралізації та змін у державній Регіональної політики в Україні», яка відбулася 30 жовтня в приміщенні прес-служби ІА «Укрінформ».

Як зазначив директор з питань науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук, мета даного проекту – підтримка співпраці і партнерства між містами і сільськими громадами для стимулювання проектів місцевого економічного розвитку.

«Децентралізація, яка проходить в Україні, буде ще досить довго вивчатися не тільки в Європі, але і в інших країнах світу. Ми проходимо етапи, які інші проходили 30 років тому. У нас вже інше розуміння цього і інша технологічна основа. Зараз Інститут громадянського суспільства разом з Програмою U-LEAD with Europe почав роботу, яка буде спрямована на стимулювання будівництва партнерств міських і сільських територій», – зазначив він.

Так, він презентував аналітичне дослідження щодо впровадження таких партнерств, яке умовно можна поділити на кілька тез.

Зокрема, мова йде про те, що децентралізація, яка відбувається в Україні, та створення тергромад навколо міст і селищ відкривають можливості для прискорення розвитку сільських територій в таких ОТГ.

За його словами, аналіз практики застосування українського законодавства для співпраці територій показує, що така співпраця поки не дуже поширена, а співпраця між містами і селами є скоріше епізодичним, ніж систематичним явищем.

Також Ткачук зазначив, що умови використання коштів Державного фонду регіонального розвитку передбачає можливість для підтримки проектів співпраці тергромад, але практика показує вкрай низький рівень підтримки таких проектів.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також