У дитсадках Києва батьки за свій рахунок встановлюють бойлери

Поки міські чиновники з’ясовують свої стосунки з НАК «Нафтогаз», батьки діють

Ситуація у ДНЗ столиці патова: у приміщеннях холодно, а про гарячу воду можна взагалі забути. До того ж, на вулиці стало прохолодно, отож на батьківських зборах в багатьох садочках стали говорити про встановлення бойлерів та закупівлю обігрівачів. Батьки не скаржаться, а роблять висновки та намагаються зробити перебування діточок у садах комфортним.

Голова постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Володимир Бондаренко в тому, що батьки в садках, які знаходяться в комунальній власності міста, самостійно за свої гроші встановлюють бойлери, нічого такого особливого не бачить.

«Це їх особисте бажання. Ніхто до цього не примушує. Я теж як батько здавав додатково гроші на якісь потреби для дітей в школу. Там батьки теж щось встановлювали і докуповували за свій рахунок», – розповідає він. «На жаль, влада не має додаткових ресурсів, щоб встановлювати бойлери в дитячих садах і школах за рахунок міста. Проте, влада активно працює над тим, щоб забезпечити столицю гарячою водою. У тому числі і дитячі садки. І дасть Бог – днями гаряча вода в столиці з’явиться. Якщо Кабмін виділить Києву певну суму як компенсацію за різницю в тарифах, в перших числах жовтня гаряча вода буде в цілому по Києву», – додає депутат.

Самовільне встановлення бойлерів в дитячих садах Києва, за словами Володимира Бондаренко, не несе ніякої небезпеки для самих дітей. «Ніякої небезпеки встановлення бойлерів в дитсадках не несе. Це прилад, який пройшов сертифікацію в Україні. Його можна встановлювати де завгодно. Але якщо при установці в квартирах багатоповерхового будинку ще може йти занадто велике навантаження на електромережі, в зв’язку з чим можуть виникати проблеми зі світлом, то у випадку з дитячими садками цих проблем немає. У дитсадках є достатній резерв електроживлення для того, щоб встановлювати бойлери», – говорить депутат.

Безпечним для дітей називає встановлення бойлерів батьками в дитсадках і колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко. «Важко сказати наскільки це може бути безпечно або небезпечно. Але, в принципі, звичайні бойлери не несуть небезпеки – це ж не потужні підстанції. Є навантаження на електромережу, але воно незначне», – говорить він.

Проте Олексій Кучеренко відзначає, що встановлення бойлерів в дитсадках – це додаткові кошти, і це кошти, які «витягуються» з кишень батьків.

«На батьків це додаткове фінансове навантаження. Так що, нехай скажуть «спасибі» Віталію Кличку. І тут виникає питання: за що ми платимо? Адже потрібно розуміти – гарячу воду, яку садки не отримують, ми все одно оплачуємо зі своїх кишень. Гаряча вода виробляється – її просто не постачають. Так що, платимо двічі», – каже екс-міністр ЖКГ.

Тим часом, сам Віталій Кличко в питанні «гарячої води» вважає себе і свою команду заручниками недержавної позиції окремих чиновників, які ставлять на перше місце не інтереси простих українців, а так звані інтереси державної компанії.

Треба нагадати, що без гарячої води столиця залишилася після того, як Київ повернув собі в управління від «Київенерго» теплоенергетичний комплекс, створив нове комунальне підприємство «Київтеплоенерго». Але, в той же час, відмовився платити НАК «Нафтогаз» борги «Київенерго».

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також