Села Васильківщини напередодні дня Незалежності

 

Народний депутат Ігор Кононенко опікується Київською областю.

Один із районів, якому він приділяє багато уваги, – Васильківський. Адже в деякій мірі він йому рідний: тут у студентські роки Ігор служив у армії. Отож напередодні Дня Незалежності народний обранець знову приїхав у підопічний район, бо прагне об’їхати всі села столичного регіону.

Здобутки Калинівки

У цьому селищі народний депутат буває часто. З повагою та увагою спостерігає, як місцева громада розвиває свою малу батьківщину. Допомагає, чим може.
Громада селища Калинівка знає, що завдяки Ігореві Віталійовичу за останній рік проведено колосальну роботу щодо покращення освіти й медицини в районі, тому не забули подякувати за турботу та опіку, а також запросили на спортивне свято футболу.

У ході зустрічі слово взяла директор Калинівської НВК. У грудні завдяки сприянню Ігоря Кононенка в Калинівці з’явився новий багатофункціональний спортивний майданчик із штучним покриттям. Директор школи зазначила, що і учні, і батьки дуже хочуть подібний майданчик і в себе біля школи. Адже тут навчається 800 дітей, а уроки фізкультури проводяться практично на асфальті. На конкретне запитання – конкретна й відповідь: якщо потрібно – значить зробимо!
Відверто розповів Ігор Віталійович і про ситуацію, що склалася навколо доріг на Київщині.

«Завдяки дорожньому фонду, який почав працювати цього року, кошти на ремонт доріг є, але їх освоєння наразі становить лише 30%. Восени буде перерозподіл коштів, за рахунок чого ми зможемо почати робити проект. Далі будемо дивитися на вартість робіт і за який час їх реально можна виконати, адже я сам будівельник і розумію, наскільки це може бути технічно складна процедура. Тому поступово будемо починати вирішувати це питання», – запевнив Кононенко.

Енергійна громада Великої Бугаївки

Чітко, злагоджено, у формі діалогу пройшла зустріч із громадою села Велика Бугаївка. Все ж таки чудово, коли громада йде на зустрічі, знаючи, чого саме хоче від депутата. Кононенко обговорив із присутніми перспективи об’єднання і нові можливості, які відкриває децентралізація перед громадами.

Основні питання, які стосуються податкової сфери, плати за землю, від імені односельчан озвучив сільський голова Іван Іванович Качан. За його словами, наразі всіх турбує неякісна робота податкової, зокрема йшлося про податок на нерухомість. Дуже багато киян зводять у селі великі будинки і живуть у них, не реєструючись тут, відповідно, не сплачуючи до бюджету села ні копійки. Позбавлення малих сіл податків на доходи від фізичних осіб – це і питання розвитку територій, і їх беззаперечного існування. З цим погоджується і сам Кононенко, тож обговоривши суть проблеми, відразу знайшли й можливості, яким чином рухатися далі у цьому напрямі.

«Податок на нерухомість – системна проблема, і я з вами повністю погоджуюсь, що він має надходити в ту громаду, де ця нерухомість знаходиться, адже фізична особа користується і інфраструктурою села, і електроенергією, і сміття вивозить. Податок має бути на місцях. Я готовий ініціювати окремий законопроект, давайте разом його підготуємо на рівні техзавдання, і я передам його юристам на опрацювання. Далі цей закон передамо на експертизу і наостанок – справа за депутатами. Впевнений, такий законопроект депутати підтримають», – запропонував Кононенко.

Після обговорення загальних проблем перейшли і до місцевих. У 2016 році сільська рада виготовила проект очищення русла річки Устя вартістю 50 тис. грн. Як пояснив сільський голова, держекспертизу проект пройшов ще минулого року і його відразу подали в обласний департамент на програму фінансування. Проте зворотної дії так і не дочекались. Ігор Кононенко пообіцяв втрутитись у ситуацію та допомогти завершити почате.
Разом з тим нардеп пообіцяв долучитись і до вирішення проблеми з дорогою по центральній вулиці, так званим «Чорним шосе», та з добудовою 100 метрів дороги біля «Будинку вчителя».

«На зиму, зрозуміло, ремонт уже ніхто не розпочинатиме, а от до проекту вже можемо приступити, аби на наступний рік запланувати будівництво дороги. Щодо дороги протяжністю 100 метрів – це невеликий відрізок, тому вирішити питання буде не проблематично», – відповів депутат.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також