В опозиції розповіли, навіщо Зеленському розпуск ЦВК

 

Верховна Рада підтримала розпуск Центральної виборчої комісії, ініційований Президентом Володимиром Зеленським. Низка політиків та експертів побачили в цьому загрозу демократії в Україні.

Екс-президент України Петро Порошенко так прокоментував рішення про розпуск Центрвиборчкому на своїй сторінці в Facebook:

«Прийняття закону про звільнення членів Центральної виборчої комісії відкидає Україну назад у російський стиль проведення виборів… Наступного року Україну чекають місцеві вибори, і «кишенькова» Центральна виборча комісія є загрозою для вільного місцевого самоврядування. Поділяють цю думку і громадські організації: «Опора», Комітет виборців, і всі громадські активісти чітко наголосили, що це не просто порушення закону, а серйозний наступ на демократію».

Народний депутат України Ірина Фріз на своїй сторінці в Facebook висловила власне бачення того, навіщо «пан Зеленський звільняє ЦВК».

«Все просто. Для проведення виборів на тимчасово окупованих територіях. Саме для цього, а супутньо ще й для виборів в Дніпрі, Києві, Харкові та Одесі до кінця цього року. Не випадково також пролунала від володаря слуг фраза про побоювання щодо заморожування конфлікту на Сході через введення миротворців. Все це має одну мету – формальний запуск процедури виборчого процесу та легітимізація виборів в ОРДЛО в найстисліші терміни, яка призведе до непростих, м’яко кажучи, наслідків в державі. Не виключаю, що це і є другим етапом домовленостей з Путіним, адже перший як казав пан Зеленський після обміну, виконано».

Слід зазначити, що проти розпуску ЦВК в парламенті голосували лише дві фракції – «ЄС» та «Голос».

«Поки ми в меншості. Але краще бути в адекватній та послідовній меншості», – написала Фріз.

Фото: kh.suspilne.media


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що в Україні названо дату дострокових місцевих виборів.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також