На Київщині суттєво погіршився екологічний стан водойм
У зв’язку з погіршенням екологічного стану водойм Київської області Київський рибоохоронний патруль пропонує зміни в режимі рибальства у 2020 році.
Пропонується заборонити застосування на Київському та Канівському водосховищах певних типів сіток, збільшити мінімальний розмір дозволених до вилову біоресурсів, а також вжити інших заходів, що сприяють збереженню водних біоресурсів. Про це стало відомо з повідомлення на сторінці голови Київського рибоохоронного патруля Володимира Мухіна в соцмережі Фейсбук.
Як повідомляє Володимир Мухін, істотно збільшилася кількість вилову молодняка: за окремими видами вона становить 90-100%. Ще однією проблемою є використання сіток з кроком осередку 36-40 мм, співвідношення яких до загальної кількості використаних знарядь лову становить майже 50%. Також Мухін звертає увагу на те, що через збільшення заростей водяного горіха зменшилися площі для промислового лову, відповідно збільшилося навантаження на інші ділянки водосховищ. Крім того, проблемою є різкі коливання рівнів води, особливо під час нересту.
Київський рибоохоронний патруль пропонує прийняти такі зміни:
- заборонити застосування на Київському та Канівському водосховищах знарядь лову, а саме сіток з кроком вічка 36-40 мм;
- збільшити мінімальні розміри водних біоресурсів припустимих до вилову окремо за кожним видом на 10%;
- врегулювати режимом рибальства визначення прилову молоді водних біоресурсів за кожним видом, що розраховується від загальної кількості вилову зазначеного виду;
- забезпечити належний рівень води в водоймах, особливо під час нересту водних біоресурсів та мінімізувати його різкі коливання;
- зменшити ліміти та прогнози припустимого спеціального використання водних біоресурсів загальнодержавного значення для Київського і Канівського водосховища на 30% по лімітованих видах і на 30% для прогнозованих видів водних біоресурсів.
Раніше «Столичний регіон» повідомляв про чергове затримання рибалок, які порушували правила.