Малюків у Києві оформлятимуть онлайн

 

У Києві почали по-новому реєструвати новонароджених

Новонароджених в Києві почали реєструвати онлайн прямо в пологовому будинку. У понеділок Мін’юст презентував пілотний проект в столичному пологовому будинку №5.

Як розповіли у відомстві, реєстраторів забезпечили планшетами, за допомогою яких вони миттєво зможуть зареєструвати малюка. Для цього потрібна згода батьків, їхні паспорти, ідентифікаційні коди і свідоцтво про шлюб.

– Якщо раніше сервіс з отримання свідоцтва про народження займав добу, то зараз це можна зробити за кілька хвилин, – заявив глава Мін’юсту Павло Петренко.

Таке свідоцтво про народження буде електронним, а якщо ж батьки захочуть отримати паперовий варіант, вони можуть зробити це на наступний день в пологовому будинку, замовити доставку кур’єром або особисто відвідати будь-яке відділення РАГС. Крім того, фахівець Мін’юсту в пологовому будинку зможе відразу зареєструвати і місце проживання дитини, подати електронну заявку на отримання держдопомоги при народженні дитини та навіть записатися в електронну чергу в дитсадок. Якщо нововведення добре себе зарекомендує, його обіцяють впровадити в обласних центрах, а далі і по всій країні.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також