Кримінальна справа на Тетяну Засуху?

На Тетяну Засуху подано заяву в поліцію про кримінальне правопорушення. У заяві, зокрема, зазначається: «невстановленими особами за дорученням Засухи Тетяни Володимирівни, виборцям сіл Ковалівки  та Устинівки передавалися кошти у розмірі 500 грн. за голос у день виборів на користь кандидата Дубінського О.А.».

Кандидат по 94 округу Олександр Дубінський неодноразово протягом передвиборчої кампанії потрапляв у новини. А ось інформація стосовно Тетяни Засухи останнім часом значно меньше з’являлася у ЗМІ. Тому варто нагадати основні відомості про цю особу.

Не перший раз йдеться про фальсифікацію виборів

Тетяна Засуха народилась у селі Пологи (Васильківський район, Київщина). За короткий термін вона змінила декілька партій: «Єдина Україна» (2002), «Трудова Україна» (2002–2004), група «Союз» (2005), «Селянська партія України» (2005). З 2006 року була членкинею Партії Регіонів, від якої і стала нардепом 5 та 6 скликань.

На виборах до ВРУ 2012 року Тетяна Засуха опинилась у центрі передвиборчого скандалу. Видання «Аргумент» повідомляє, що за кандидата від Об’єднаної опозиції Віктора Романюка на 94 окрузі проголосувало на 9 тисяч виборців більше. Але через численні скарги, які надсилала до ЦВК сама Засуха та пов’язані з нею маловідомі кандидати, вибори на 28 дільницях визнали недійсними – тож Тетяну Засуху визначили переможцем у судовому порядку.

Видання «Українська правда» також повідомляло, що напередодні судового засідання Тетяна Засуха взяла в «Укргазбанку» кредит у розмірі $1 млн. Арсеній Яценюк надав копію фінансових документів з проханням долучити їх до справи, оскільки, на його думку, ці кошти були спрямовані на підкуп членів комісії та судів. Але феміда не взяла до уваги ці докази.

До речі, фальсифікація виборів – це родинний бізнес Засух. Чоловік Тетяни – Анатолій Андрійович Засуха – колишній голова ОДА Київської області (1996–2005). 2005 року проти нього відкрили кримінальне провадження за фальсифікацію виборів Президента України 2004 року, перевищення службових повноважень тощо. Його було оголошено в міжнародний розшук по лінії Інтерполу. Тривалий час Анатолій Засуха переховувався від правосуддя в РФ, де, за інформацією сайту «Лига.Досье», працював заступником губернатора Московської області Бориса Громова. Він повернувся в Україну 2006 року завдяки домовленостям між Віктором Ющенком та Віктором Януковичем.

Шахрайство як спосіб життя?

Засухи – одні з найбільших землевласників Київщини. Агрофірма «Світанок», яка належить родині Засух, орендує понад 45 тис. гектарів землі на Київщині та Житомирщині. Вона базується в селі Ковалівка Васильківського району, яке фактично приватизувала родина Засух. У біографії Тетяни Засухи вказано, що всі її статки – результат роботи агрофірми. Але вона нічого не каже про те, як саме вибудовувався родинний добробут.

У той час, коли Анатолій Засуха очолював Київщину, «Світанок» отримував мільйони гривень дотацій та субвенцій з обласного бюджету. Зокрема, видання «Аргумент» повідомляє, що у 2002–2004 роках агрофірмі, що належить родині Засух, перерахували з бюджету Київської області понад 4 млн гривень у межах програми на підтримку тваринництва та птахівництва. Оскільки в той час доллар коштував 5 гривень, то йдеться про $800 000. Крім того, «Світанок» отримав третину мільйона гривень бюджетних коштів як компенсацію за кредити. До речі, одне з кримінальних проваджень, яке відкрили на Анатолія Засуху після того, як він пішов з поста голови КОДА, – нецільове використання бюджетних коштів.

Водночас, конкурентів «Світанку» переслідували численні проблеми. Наприклад, до агрокорпорації «Сквира» весь час приходили правоохоронці та податківці. До того ж, невідомі постійно труїли тварин, що належали «Сквирі», підпалили кафе агрофірми та навіть закидали подвір’я гранатами. Зловмисників не знайшли.

Звинувачення у виробництві наркотиків і наркобізнесі

За повідомленням видання «Лівий берег», Євген Жовтяк, який очолив Київщину після Анатолія Засухи, звинуватив того в причетності до наркобізнесу та у вирощуванні опіумного маку. У той час міліція знайшла на складі під Васильковом величезну партію макової соломки – майже 2 тонни. Вміст наркотичних речовин у соломці був, на диво, високим, оскільки, крім бадилля маку, там були й подрібнені макові голівки. Такий «врожай» могло дати хіба що макове поле, а найближчі до Василькова макові поля були в агрофірмі «Світанок», що належить родині Засух.

Що цікаво, Засухи навіть не спростовували цю інформацію, адже масштаби макових полів були занадто великими, щоб приховати їх. Лінія захисту, яку вони обрали: «Світанок» вирощував не опіумний, а олійний мак. Але місцеві мешканці, які працювали в агрофірмі Засух, стверджують, що мак на полях «Світанку» був саме опіумним.

Крім того, сайт ОРД у матеріалі «Українська наркомафія в обличчях-2» пише, що навіть олійний мак, який нібито вирощувала родина Засух, придатний для виготовлення «ширки» – розчину опіуму. Видання також повідомляє, що саме маком, а не іншими культурами було засіяно більшість гектарів, орендованих «Світанком».

Отже, зараз саме ця Тетяна Засуха є правицею Олександра Дубінського та вкидає гроші в те, щоб він став народним депутатом по 94 округу. Як саме буде розплачуватись з нею Дубінський за можливу перемогу? Якими преференціями? Дозволом на збут наркотиків? Заплющуванням очей на знищення конкурентів в агробізнесі?

Ці та інші питання поки залишаються без відповіді.

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також