«Ка-аму он нужен, ваш парад?»

    -

Навіщо потрібен воєнний парад у Києві та чому його не проводять? Прибічники позиції «Кому он нужен, ваш парад?» говорять, що парад – це дорого, що паради в інших країнах не проводяться і ще багато інших нісенітниць. Розглянемо реальні факти.

Брехня №1. «Парад – це дорого»

Цей аргумент нинішній Президент України Володимир Зеленський наводив, як найвагоміший, коли пояснював, чому вирішив скасувати воєнний парад в Києві на День незалежності.

Була озвучена сума в 300 мільйонів гривень. Її Зеленський запропонував направити на грошові премії військовим.

Проте прихильники параду не полінувалися і підрахували, скільки ж дійсно грошей треба на проведення заходу.

Так, відомий волонтер Юрій Бірюков написав на своїй сторінці в Facebook:

«…я брав участь у підготовці парадів з 2015 року. І щороку же були розмови про «дорожнечу» параду, що завжди було брехнею. Форма, грошове утримання, харчування – це ж і так дається. За рахунок того, що частина учасників перебувала в режимі відрядження – додаткові витрати можна було б оцінити в кілька мільйонів гривень. І то, з великим запасом. А паливо для техніки – бойова підготовка, з відпрацюванням для водіїв режиму пересування в колоні, в міських умовах і так далі…».

Щодо премій, свою думку виказали багато відомих українців, і більшість з них не підтримала цю ідею. Бо честь для тих, хто любить свою Батьківщину – дорожча за гроші.

Слова того ж Бірюкова:

«Я спілкувався з великою кількістю учасників парадів. І завжди чув слово «честь». Честь – пройти з побратимами по головній вулиці країни. Честь – бути на параді з нагоди головного свята. Честь – чути овації всіх глядачів. Тепер цього не буде. Будуть премії. Як і були раніше – тепер, можливо, всім військовим. А параду не буде. 1000 гривень на ніс. Ціна честі?»

Свою думку висловив і відомий журналіст Денис Попович, підкріпивши її розрахунками.

«Нехитрі підрахунки. Володимир Зеленський хоче пустити 300 млн грн. на виплату святкових премій військовим. Ідея гарна, проте математика нещадна. 3000000/250000 (штатна чисельність ЗСУ)=1200 гривень. Зайвими ці гроші, звичайно, не будуть, проте осад залишається неприємний», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Брехня №2. «Паради більше ніде не проводять»

Практика воєнних парадів – дуже поширена у всьому світі і має довгу історію.

Воєнні паради проводяться в майже всіх країнах Європи і багатьох державах світу: Ізраїлі, Китаї, Франції, Іспанії, Італії, Швейцарії, Індії, Великобританії, Туреччині, Греції, Мексиці, Ірані, Іраку, в Південній та Північній Кореї, Японії… І, звісно, в Росії, де за останні роки воєнний парад перетворився на масштабне ритуальне дійство із залякування всіх і вся.

Кожна країна, проводячи парад, має на меті своє.

Так, Китай багато років поспіль проводив воєнний парад на День утворення країни, проте нещодавно його перенесли на іншу дату і присвятили Дню перемоги на мілітаристичною Японією. Що й не дивно на фоні погіршення відносин між країнами.

У Франції щорічний парад проходить у Парижі 14 липня – на День взяття Бастилії. Для французів – це нагода ще раз згадати свою історію, а ще привід для гордості за свою армію.

В Індії воєнний парад проходить на День республіки (отримання незалежності від Великобританії). Фактично це огляд нового озброєння і можливість для військових різних видів військ поборотися за приз, який дають за краще марширування.

Ізраїль, який вже багато років знаходиться в стані війни, теж проводить воєнні паради – в День Єрусалима (коли місто було об’єднане у ході Шестиденної війни 1967 року). До 1973-го їх проводили щорічно, потім – по ювілейних датах, а в 2016-му традицію щорічного проведення парадів знов відновили. Треба сказати, що громадяни Ізраїлю свою армію дуже люблять і пишаються нею.

Велика Британія проводить воєнні паради кожного року. Причому, їх може бути декілька. Завжди – 11 листопада – на День пам’яті тих, хто загинув у Cвітових війнах, і на всіх урочистих королівських заходах.

Навіть Японія, демілітаризована після Другої світової війни, щороку проводить своєрідний парад сухопутних сил самооборони країни.

У США за ініціативи Президента Дональда Трампа цього року провели повноцінний воєнний парад – з сухопутною військовою технікою і авіацією, хоча 30 років тут нічого подібного не було.

Що ж таке воєнний парад для України? По-перше, це можливість сказати «дякую» військовим, які забезпечують незалежність нашої країни. По-друге, нагода продемонструвати, що наша армія сильна, озброєна і готова захищати нас від будь-якої загрози.

Брехня №3. «Військова техніка руйнує Хрещатик»

Свого часу «Київавтодор» закидав військовим, що техніка руйнує асфальт. Юрій Бірюков тоді написав на своїй сторінці у Facebook:

«Спеціально для любителів всепоглинаючої зради, прямо з Хрещатику: 1) Танки асфальт не можуть пошкодити, на гусеницях стоять гумові «башмаки». 2) Асфальт подряпаний БМПшками і «Гвоздиками». Подряпаний. Без вибоїн. 3) Після проходу важких машин на гусеницях по асфальту без «башмаків» він нагадує пральну дошку і починає «співати» під колесами. Знає кожен, хто їздив в АТО».

І опублікував відповідні фото з Хрещатику.

Втім ті, хто був на Хрещатику під час парадів, могли на власні очі переконатися– дорожнє покриття на ньому ціле.

Парад-2019: Маршу захисників України – бути!

Попри всі намагання Президента і його команди максимально демілітаризувати заходи на День незалежності України, своєрідний воєнний парад все ж таки відбудеться – разом із офіційними заходами. Точніше, після них.

Майже відразу після заяви Зеленського про скасування параду, у Facebook з’явилося звернення ветерана військових дій на Донбасі Павла Білоуса, який закликав бійців, волонтерів, медиків провести свій власний парад.

Довгий час Офіс Президента не йшов на контакт з організаторами Маршу, які намагалися розвести в часі офіційну Ходу гідності і свій захід. Врешті-решт, згоди дійшли.

Час і місце Маршу захисників – Київ, Хрещатик, 24 серпня 2019-го, 11:00.

Збір – о 10:00 в парку ім. Тараса Шевченка.

Взяти участь в Марші захисників України планують близько 10 тисяч чоловік: військові, ветерани, добровольці, члени родин загиблих, волонтери і капелани. Ось вони точно знають, на відміну від «уставших от войны», яку дорогу ціну доводиться платити за незалежність. І що платити її, задля майбутнього, доводиться саме зараз.

Фото: fdlx.com, i.ytimg.com, unian.net, focus.ua, 24tv.ua, 2000.ua, Facebook


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що незалежність України підтримує рекордна кількість громадян.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також