Експерти Світового банку завітали до Білоцерківщини

6 листопада відбулася зустріч експертів Світового банку з головою Білоцерківської РДА Геннадієм Джегуром.

Зустріч відбулась в рамках програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». До числа пілотних територій включено три громади з Білоцерківського району – Поправську,  Биковогребельську та Пилипчанську.  Головна мета Програми полягає у створенні в Україні передумов для прозорого функціонування ринку сільськогосподарських земель та підвищення ефективності використання земельних ресурсів.

Візит закордонних експертів та консультантів Програми на Білоцерківщину розпочався із зустрічі з головою, землевпорядником  та депутатами Поправської сільської ради, під час якої були визначені основні проблеми у сфері земельних відносин, що непокоять жителів села, фермерів та керівників сільгосппідприємств.

Представники Проекту відвідали Биковогребельську та Пилипчанську сільські ради та провели засідання робочих груп, на яких  обговорили проблемні питання та визначилися з подальшим планом дій.

Станом на початок листопада завершено роботи  з дистанційного зондування на території Білоцерківського району, та вже може бути розпочато роботи з інвентаризації земель. Також затверджено  графік проведення безоплатних правових консультацій фахівцями Білоцерківського   місцевого центру з надання  безоплатної вторинної  правової допомоги. Перші юридичні консультації показали, що існує чимало прогалин на шляху впорядкування документації у сфері земельних відносин.

Експерти Світового банку та керівник Програми під час зустрічі з головою Білоцерківської райдержадміністрації Геннадієм Джегуром  висловили сподівання, що їм вдасться реалізувати на Білоцерківщині всі заплановані завдання і, як результат, буде досягнуто головну мету Програми – підвищено можливості місцевих громад щодо використання належних їм земельних ресурсів, а власників сільськогосподарських земель (передовсім – пайовиків) – щодо захисту їхніх прав власності на землю.

 

 

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також