Чи можливо в Україні уникнути дефолту

 

Чи можливо в Україні уникнути дефолту

Весь світ, і Україна в тому числі, стоїть на межі масштабної економічної кризи. Деякі фахівці пророкують ситуацію гірше, ніж в 2008-2009 роках. Пов’язано це з тим, що крім падіння цін на нафту зверху ще наклалася пандемія коронавірусу.

Під час першого кризи у людей і бізнесів була хоча б повноцінна можливість працювати. У нинішній же ситуації очікується рівень безробіття близько 30 відсотків. Однак це не найрадикальніші зміни в економіці країни, які можуть статися, так як необдумані рішення влади можуть посилити ефект.

Приводів для дефолту немає

З усіх боків нам намагаються деякі політики-популісти донести ідею користі дефолту. Виправдовують вони це тим, що ми могли б просто не платити борги і заощадити фінанси для соціальних виплат.

Насправді, звучить, як казка. Однак навіть на несвідомому рівні ми розуміємо, що якби дефолт був би чимось хорошим, то його не боялися б такі країни-гіганти. як США і Китай.

Оголошення дефолту загрожує сценарієм з Аргентини:

  • Катастрофічне падіння репутації в фінансовому, економічному і бізнес-напрямках на світовому ринку;
  • Виведення всіх інвестиційних пакетів;
  • Відсутність експорту;
  • Погана кредитна історія – ніхто не дає кредитів на розвиток;
  • Нічим покривати соціальні виплати;
  • Страйки і невдоволення громадян.

Отже, якщо розглядати аргентинський сценарій, то ми приходимо до зворотного результату, а не як нам говорять певні думки, яким цікаво сіяти ідеї дефолту для політичної і бізнес-вигоди.

Крім цього, як таких причин для дефолту – немає. Це обумовлено декількома факторами:

  • резервний фонд налічує 24 мільярди доларів, а коли будуть обміняні гроші, які повернула нам РФ щодо газового питання, то резервний фонд складе 26 мільярдів доларів;
  • борги МВФ і США становлять лише близько 30% від цього фонду, тому навіть в самому критичному випадку Україна зможе спокійно повернути гроші;
  • для відновлення країни після епідемії коронавірусу необхідні будуть нові грошові вливання у вигляді кредитів або інвестицій, які ми не отримаємо при оголошенні банкрутства державного масштабу;
  • для того щоб отримати нові фінанси, доведеться надрукувати нові партії гривні, що призведе до інфляції і девальвації національної валюти. При виході з кризового стану такі наслідки зовсім невигідні.
Чи можливо в Україні уникнути дефолту

МВФ і Україна

Як вже було зазначено в попередньому пункті, нашій країні критично важливо буде отримати нові транші від МВФ для боротьби з кризою, викликаною внаслідок пандемії коронавірусу.

Раніше ми домовилися про транш в розмірі 5,5 мільярда доларів, проте тепер мова йде як мінімум про 7 мільярдів доларів. Пов’язано це з тим, що МВФ збільшила нам спеціально розмір кредитного траншу для підтримки в боротьбі з епідемією і через виконання поставлених раніше умов.

Так кому ж буде вигідний дефолт

В поставлені раніше умови входило утвердження двох законопроектів: про банки і про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення. Таким чином дефолт став вигідний особам, які вимагали відшкодування від націоналізації банків. Після затвердження закону про банки їх тривалі судові тяжби не мають ніякого сенсу.

Також дефолт вигідний олігархам і монополістам – після оголошення такого економічного становища вартість цінних паперів дуже сильно впаде, що дозволить подібним бізнесменам ще сильніше монополізувати ринки.

Раніше “Столичний регіон” повідомляв про те, що в ніч з 7 на 8 квітня мешканці Києва зможуть побачити “рожевий” місяць.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також