Бійців героїчної 72-ї бригади оплесками зустрічали земляки та Президент

Разом із жителями Білої Церкви Президент України Петро Порошенко зустрів військовослужбовців 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців, які повернулися із зони проведення ООС.

Урочиста церемонія зустрічі ешелону з бійцями та військовою технікою бригади відбулася на місцевому залізничному вокзалі.

«Як Верховний Головнокомандувач дякую вам за ратну службу, за ефективне та професійне виконання свого військового обов’язку! Дякую усьому особовому складу 72-ї бригади ім. Чорних Запорожців за стійкість, мужність і героїзм! Ви є достойними нащадками поколінь оборонців української землі», – звернувся Президент до воїнів, а ще передав вітання від бійців, які лікуються в госпіталі.

Їх Головнокомандувач відвідав напередодні. За словами офіцера Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних Сил України Сергія Місюри, зустріч Глави держави з бійцями пройшла без особливого пафосу – без галасу та червоної доріжки.

«Все просто. Приїхали дві машини, вийшов Президент, зробив доповідь Міністр оборони, пішли в палати. Він поговорив з кожним, запитав, як справи, які поранення у кожного, чи готові після одужання знову стати в стрій», – розповів він на своїй сторінці у Facebook.

Усі без винятку воїни висловили тверду впевненість, що повернуться до своєї бригади і продовжуватимуть боронити рідну землю.

Це й справді героїчний підрозділ. З перших днів російської агресії проти України особовий склад 72-ї окремої механізованої бригади став на захист держави на кримському напрямку, на Донеччині та Луганщині. Наприкінці березня 2014 року її підрозділи тримали оборону біля міст Маріуполь та Волноваха на Донеччині, утримували Маріупольський та Донецький аеропорти, виконували завдання з прикриття 248-кілометрової прикордонної зони від Амвросіївки до Ізвариного.

Зокрема, 12-17 червня 2014 року 1-й та 2-й батальйони 72-ї омбр разом з іншими підрозділами ЗСУ здійснили 248-кілометровий рейд вздовж українсько-російського кордону до Ізвариного, Свердловська, Червонопартизанська, де мужньо утримували оборону півтора місяці і на всій лінії фронту демонстрували свій незламний характер: ні на крок не відступили із займаних позицій під натиском ворога.

Завдяки наполегливості та професіоналізму військовослужбовців військової частини вдалось за короткий термін організувати ефективну оборону та сформувати систему вогню, що дозволило ефективно виконувати завдання за призначенням та завдавати ворогу суттєвих втрат.

Тож і зустрічали захисників як героїв. Щойно «чорні запорожці» вийшли з вагонів, як потрапили під «тріумфальні арки» з вишитих рушників, які тримали жінки й дівчата.

А після спілкування разом з Петром Порошенком військовослужбовці пройшли центральними вулицями Білої Церкви від вокзалу до військової частини бригади. Мешканці міста зустрічали військових і дякували їм за мир і спокій. Люди вручали військовослужбовцям квіти та повітряні кульки, а також тримали державні прапори й плакати з написами: «Дякуємо за мирне небо!», «Вітаємо героїв з поверненням!», «Пишаємося славними бійцями 72-ї бригади!». 

Воїнів супроводжували ліцеїсти, які несли портрети загиблих військовослужбовців бригади. На знак пам’яті про тих, хто не вцілів у цій кривавій бійні, бійці 72-ї бригади присяглися боронити Україну стільки, скільки вистачить сил. Як наголосив Петро Порошенко, для цього у військовослужбовців надто сильний патріотичний дух і тверда мотивація здобути омріяну перемогу.

Також раніше того ж дня президент провідав поранених воїнів з 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців у Головному військовому клінічному госпіталі.

 

 

 

 

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також