Водяний горіх на Київщині: нові дослідження за допомогою сучасних технологій
Минулого тижня було проведено перше дослідження Київського водосховища за допомогою квадрокоптерів. Темою досліджень стало надмірне розростання водяного горіха.
Київський рибоохоронний патруль у співпраці з Інститутом гідробіології НАН України, екологами, іхтіологами та ботаніками розробили план та втілили у життя першу експедицію у верхів’я Київського водосховища. Метою її було дослідити ареал розростання водяного горіха та масштаб його впливу на екологію регіону та акваторії. Важливо також, що вдалося одночасно відібрати проби ґрунту та води, різноманітних біоресурсів та, звичайно ж, рослини водяного горіха.
Участь у розробці цієї експедиції взяли фахівці з Міжнародної благодійної організації «Фонд охорони навколишнього природного середовища», а також представники компанії «Навіоніка», плавбази «Нептун». За допомогою членів Всеукраїнської Федерації власників безпілотників відібрали квадрокоптери, що відзняли з висоти пташиного польоту більше 15 кв. км. Всього було зроблено більш як 2500 світлин, які дадуть змогу досконально вивчити питання негативного впливу рослини під назвою водяний горіх на акваторію водосховища та Дніпра в цілому.
Крім того, у програмі було приділено охороні водних біоресурсів та виявленню браконьєрів.
«Висновки робити ще завчасно, але масштаби проблеми вражають. Сподіваюся, що до підтримки долучаться й інші небайдужі компанії та свідома громадськість!», – прокоментував начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.
*Світлини: Держрибгосп Київщини.
Раніше «Столичний регіон» повідомляв про новий річковий маршрут з Подолу на Оболонь у Києві.