В Україні зникають річки: рахунок йде на десятки тисяч

 

Україна невдовзі може залишитися без питної води. Про це повідомляє мережа громадських організацій «Українська кліматична мережа» на своїй сторінці в Facebook.

«У нас, українців, серйозний стрес – водний. І він посилюється. Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. За прогнозами фахівців, вже за 20-30 років нам доведеться імпортувати питну воду», – говориться в повідомленні.

Водний стрес – це щорічний доступ до водних ресурсів менше за 1,7 тис. куб. м на людину. Україна має лише 1 тис. куб. м. Для порівняння: у Швеції та Німеччині – 2,5 тис., Франції – 3,5 тис., Великобританії – 5 тис. куб. м.

«І при цьому всьому використання води в Україні є неефективним та нераціональним. За останні 30 років у нас щезло 10 тис. річок!», – наголошують активісти.

Сусідня Польща, де ситуація значно краща – 1,6 тис. куб. м – б’є на сполох і вживає термінових заходів.

«Понад 320 муніципалітетів відразу наклали обмеження на воду: заборонили наповнювати басейни, поливати сади, мити машини, а за порушення – великі штрафи. Мешканці таких малозабезпечених регіонів повстають проти промислових виробників, які використовують багато води; і навіть конфліктують один з одним – якщо сусіди поливають сади із спільного джерела».

Всього польській уряд планує витратити 3,6 мільярда дол. на будівництво близько 30 водосховищ. А фермери зможуть будувати невеликі резервуари до 1000 кубометрів без спеціальних дозволів.

В Україні, на жаль, ця проблема ніяк не вирішується.

Фото: Facebook/Українська кліматична мережа


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що через будівництво в Деснянському районі Київ може залишитися без води.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також