В ботсаду Києва створюють тактильний сад

Експозиція передбачається для людей з обмеженими можливостями

У столиці вибухнув скандал навколо обліпихової алеї на території Національного ботсаду імені Гришка. Кияни стверджують, що дерева вирубали, зачистивши ділянку, на якій вони росли.

Зараз територія зліва від центрального входу, де ще недавно росла обліпиха, практично пустує. Але, як пояснили у ботсаду, дерева ніхто вирубував. Їх викорчували і пересадили на схил по сусідству. Зроблено це було для того, щоб звільнити ділянку для створення спеціального тактильного саду для людей з обмеженими можливостями.

«Було пересаджено понад 50 дерев обліпихи. На звільненій ділянці ми хочемо висадити понад тисячу рослин і дерев, серед яких: м’ята, валеріана, котовник, полин, різні види ялівцю», – розповів заступник директора ботсаду ім. Гришка Микола Шумик.

Новий сад буде тактильним, щоб відвідувачі змогли помацати рослини, відчути їх аромат, почути, як шумить листя.

«Будуть облаштовані фонтанчики, щоб було чути шум води, спеціальні доріжки, підняті клумби для відвідувачів на візках», – пояснює Шумик.

Територія, на якій облаштують новий сад, матиме обриси голуба, його можна буде побачити з висоти. Створювати сад будуть за інвесторські кошти. Обійдеться він орієнтовно в 3 млн грн.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також