У столичній школі №88 впровадили нову систему дитячого харчування

У четвер, 25 квітня, в спеціалізованій школі № 88 відбулася презентація нової системи харчування для дітей.

Нововведення запровадили в рамках проекту «мультипрофільного харчування в навчальних закладах». Дана система передбачає сервіровку їжі для дітей за принципом «шведський стіл».

Школа №88 стала вже третьою в Києві, в якій тестується нова система. Якщо експеримент пройде успішно, місцева влада обіцяє впровадити шведський стіл в навчальних закладах усього Києва.

Система працює вже три дні та, як зізнаються школярі, їм вона дуже припала до смаку. В першу чергу, тому що у дітей з’явився більший вибір страв. Крім того, учні можуть взяти собі стільки їжі, скільки захочуть. Тепер не потрібно змушувати себе осилити класичну порцію, якщо, для дитини вона занадто велика. Що до самих страв, то вони хоч і не вишукані, але школярі харчуються із задоволенням. На шведському столі була гречана каша, відварена картопля, салат, відбивні, котлети та хлібні палички. На десерт можна було взяти фрукти з желе та йогурт, а запивати всю їжу дітям пропонували компотом.

У шкільній адміністрації також залишилися задоволені експериментом. Директор школи, Мишнева Світлана Олександрівна, зазначила, що дітям припала до душі нововведення. Хоча навантаження на шкільних кухарів злегка зросла. Тепер їм доводиться займатися не тільки приготуванням їжі, а ще й сервіровкою шведського столу. Сніданок за системой «шведський стіл» для учнів безкоштовний та фінансується за рахунок держави.

На презентації був присутній заступник голови КМДА Валентин Мондрієвський. Він зазначив, що школа №88 стала вже третьою в Києві, де проводиться експеримент по впровадженню харчування для дітей за системою шведського столу. Чиновник залишився задоволений ходом експерименту і додав, що вже з 1 липня в столичних школах почнеться сертифікація фахівців відповідно до європейських норм. Він додав, що на даний момент складно ввести подібну систему харчування в усіх навчальних закладах Києва, оскільки цей процес досить трудомісткий та витратний. За його словами, мало просто почати годувати дітей за шведським столом, для повноцінного впровадження, потрібно також навчити і сертифікувати фахівців, провести ремонт в школах і закупити обладнання. За прогнозами Мондрієвського нова система харчування у всіх школах Києва запрацює через 1-2 роки.


Раніше «Столичний регіон» писав про нову школу бойових мистецтв, яка незабаром відкриє свої двері у Боярці на Київщині.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також