Під Києвом на Трипільській ТЕС запустили сучасні очисні споруди

На одному з найбільших підприємств Київщини – Трипільській ТЕС ПАТ «Центренерго» – відбувся запуск сіркоочистки. Це пілотний проєкт не тільки для підприємства, але й для всієї України, повідомляється на сторінці «Дніпровський енергетик».

«Основним стаціонарним джерелом викидів забруднюючих речовин в атмосферу від ТпТЕС є енергетичні котлоагрегати. При спалюванні органічного палива в котлоагрегатах утворюються суспендовані тверді частинки, оксиди азоту і вуглецю та сірчистий ангідрид. Відпрацьовані димові гази від енергоблоків № 1-4 відводяться у димову трубу висотою 180 м», – говориться в повідомленні.

Для поліпшення екологічної ситуації навколо Київського регіону в рамках реконструкції енергоблока №2 на Трипільській ТЕС в серпні 2013 року розпочалося спорудження першої в Україні повномасштабної установки з очищення димових газів від двоокису сірки за сучасною напівсухою технологією європейської фірми RAFACO S.A (Польща).

Вартість проекту – 580 млн гривень. З них вже профінансовано понад 501 млн гривень(понад 193 млн профінансувало «Центренерго», 308 млн – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

«Відповідно до затвердженого проекту спорудження сіркоочистки планувалося зменшення кількості викидів SO2 з 2500 мг/м³ до 400 мг/м³, тобто в 6 разів. Однак, фактично на вході ми отримали показники по SO2 — 1000 мг/м³, а на виході — 70 мг/м³ (станом на 12.09.2019р.), тобто зниження відбулося в 14 разів», – уточнюється в повідомленні.

Наразі йде процес оптимізації режиму роботи обладнання.

Фото: Facebook/Дніпровський енергетик


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що в Києві визначили райони, де важко дихати.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також