Нові заводи Київщини – приклад залучення інвестицій

Попри військові дії на сході країни, економічну скруту, Україна демонструє витривалість. Навіть у складних історичних умовах президентства Петро Порошенко намагається створювати умови для розвитку промисловості: за 2015-2017 роки в країні відкрилося 124 нових заводи. Лідирує західний регіон, але й Київщина не пасе задніх.

 «Euro Pharma International» –  прекрасна ілюстрація того, як можна будувати й розвивати свій бізнес в Україні. Це водночас позитивний сигнал для інвесторів, які ще сумніваються, чи варто заходити в Україну.

Новий фармацевтичний завод у Києво-Святошинському районі успішно працює на благо країни. Іноземний інвестор уклав у його запуск більш як 50 мільйонів американських доларів. Обсяги інвестицій на цьому не закінчуються. Це ще й нові робочі місця та достойні зарплати заводчанам.

У 2014 році було запущено першу чергу біофармацевтичного науково-виробничого комплексу (НВК)  «Біофарма» у Білій Церкві. Спроектували його за участю фахівців німецької інжинірингової компанії Linde Engineering. Загальна площа комплексу становить 5 гектарів. До його складу увійшли фармацевтичний завод з виробництва лікарських засобів, центр наукових досліджень, розробок і технологій, лабораторний корпус контролю якості ЛЗ, склади сировини і готової продукції, корпус енергосистем.

Урочисте відкриття «Біофарми» відбулося влітку 2015 року. Відтоді компанія виробляє рецептурні препарати, препарати, розраховані на відпускання без рецептів, різноманітні дієтичні добавки.

Пріоритетними векторами розвитку є виробництво препаратів з плазми донорської крові людини, рекомбінантних препаратів та пробіотиків, препаратів на основі спороутворюючих бактерій. Попри пожежу, яка сталася  на підприємстві, компанія оговталася від збитків і продовжує успішно діяти.

Однак, як свідчить практика, інвесторам цікава не лише фармацевтична галузь. Приміром, британсько-нідерландський концерн «Unilever» відкрив у Гостомелі завод з виробництва чаю. Менеджменту компанії знадобилось усього сім місяців, щоб фабрика запрацювала. 100 нових робочих місць отримали мешканці селища. Пол Полман – голова правління компанії на відкритті нового підприємства назвав інвестування в Україну досить своєчасним, оскільки тут «досить перспективний ринок, що демонструє зростання». Президент Петро Порошенко у свою чергу наголосив, що це – найбільший інвестиційний проект компанії з моменту її приходу на український ринок. Завод у Гостомелі має намір щорічно виробляти 1600 тонн чаю марок Lipton і Brooke Bond. При цьому компанія 100% відходів буде переробляти й утилізувати.

Залучення інвестицій – це перспективний крок до економічного зміцнення держави.

«Замість того, щоб брати кредити, які треба повертати, потрібно залучати інвестиції, які створюють нові робочі місця, дають податки, нові технології. Відкриття нових виробництв є запорукою і ознакою успіху України»,  – неодноразово наголошує Президент Петро Порошенко.

Про це він говорить і з представниками вітчизняного бізнесу, і з їхніми зарубіжними партнерами.

Один із найбільших виробників хліба холдинг «Хлібні інвестиції» будує завод, що випускатиме заморожені вироби з тіста. Адреса нового заводу – селище Нові Петрівці поблизу Києва. Будівництво триває трохи більше року. Сума інвестицій у «хлібний» проект сягнула 22 мільйони євро. Підприємство будується за рахунок власних коштів та за кредитні кошти, залучені до «Райфайзен Банку Аваль». Після запуску всіх потужностей обсяг виробництва на підприємстві становитиме 90 тонн продукції на добу. Це дозволить  забезпечити нею не тільки вітчизняний, а й зарубіжний ринки. І, звісно, дозволить збільшити кількість робочих місць. Це проблема, яку влада намагається вирішувати на державному рівні, аби знизилося число заробітчан. У селищі Рокитне точно поменшало тих, хто ще недавно збирав валізи до Польщі. Тут відкрилася перша черга біогазового комплексу. Установка є найпотужнішою в Україні та однією з найбільших серед країн Східної Європи. Одержуваної електроенергії цієї установки достатньо для забезпечення потреб близько 800 приватних будинків. Установка для отримання біогазу працює на жомі, кукурудзяному силосі, сорго і відходах органіки. Після когенерації газ, що виділився в результаті хімічної реакції, перетворять на електричну енергію, яка надійде в загальнодержавну мережу по «зеленому тарифу». З 44 млн м³ газу, які планують виробляти, отримають           19 мегаватів електроенергії та стільки ж теплової.

Для реалізації будівництва першої черги комплексу з виробництва електроенергії з біогазу були залучені кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Загальна сума інвестицій у будівництво становила 280 млн грн.

Відкриття нових заводів, де об’єднались потенціали українських виробників, зарубіжних інвесторів є яскравим прикладом взаємовигідної співпраці з іноземними партнерами, а також свідченням сприятливого ділового клімату на Київщині.

Відкриваються все нові й нові виробництва. Не лише фармацевтичного спрямування, з виробництва хліба чи чаю. У Бориспільському районі урочисто відкрито перший в Україні завод із виробництва високотехнологічного штучного покриття для мультиспортивних майданчиків та професійних футбольних полів. Реалізація проекту стала можливою завдяки ініціативі ФФУ, підтримці ФІФА та УЄФА. Федерація футболу України стала першою у світі національною футбольною асоціацією, що має власне підприємство такого типу.

Потужності новозбудованого заводу наразі складають біля 700 000 квадратних метрів штучного покриття на рік – близько 100  футбольних полів повного розміру, або більше 700 майданчиків формату 42х22 м. У Федерації Футболу України сподіваються, що це – фундамент майбутніх здобутків українського футболу.

Мешканці великих і малих містечок Київщини сподіваються, що інвестори не оминуть і їх своєю увагою. Вірять, що держава й надалі турбуватиметься про створення нових робочих місць.

Та, як заявив Петро Порошенко, «відкриття нових об’єктів викликає у політичних опонентів приступ гніву замість радості за піднесення вітчизняної економіки. Їм важливо фарбувати все чорною фарбою, надягнути чорні окуляри, не помічати тих кардинальних змін, які відбуваються в державі. Але попри все ми розбудовуємо Україну!”. І додав: «Надзвичайно приємно руйнувати скепсис усіх, хто не вірить в Україну». І з цим твердженням важко не погодитись.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також