На Київщині через підпали трави гинуть птахи

Підпали трави призводять до трагічних наслідків для фауни Київщини. Про один з багатьох випадків розповіли на сторінці Kyiv Animal Rescue Group у Facebook.

«Село Сошників, Бориспільський район. У Команду порятунку тварин надійшла заявка: лелеченя сидить в гнізді і не може вилетіти, ймовірно, є травма крила», – написали зоозахисники.

На жаль, попри сподівання небайдужих громадян, врятувати лелеченя не вдалося: він був дуже виснажений, з нерівними крилами і ногами через рахіт.

Про причини такого стану птаха розповіли жителі села.

«Навесні навколо села вирувала пожежа, яка розповсюдилася на багато кілометрів навколо. Її не гасили, бо погрози житловим будівлям не було. У пожежі вигоріли всі трави, загинула все наземна кормова база для лелек».

Дорослі птахи викинули з гнізда одного з двох пташенят, тому що його було нічим годувати. Другого годували рибою.

Згодом місцеві жителі, щоб запобігти підтоплюванню підвалів, осушили велику ділянку річки, що проходить біля цього гнізда. Риба пішла або загинула, тож лелеки залишилися зовсім без корму.

«Пташеня не встало в належний час на ноги, а коли встало, не змогло навіть розправити крила. Він не зміг вирости в дорослого лелеку і загинув».

Наступної весни заявники, які намагалися врятувати лелеченя, контролюватимуть загоряння.

«І, можливо, в наступному році ця сім’я лелек виростить здорових пташенят», – сподіваються зоозахисники.

Фото: Facebook/Kyiv Animal Rescue Group, tenews.org.ua


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що Оріхуватські озера в Києві забруднили невідомими речовинами.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також