На Київ насувається екологічна катастрофа

У Києві накопичилось багато екологічних проблем: погане повітря, неякісна вода, сміття та стрімке скорочення площі зелених насаджень.

Про це повідомив голова екологічної комісії Київради Костянтин Яловий у своєму інтерв’ю виданню «Наш Київ».  За його словами, столиця ще не пройшла точку неповернення, і у світі є приклади вдалої екологічної санації мегаполісів, зокрема Нью-Йорка.

Першим кроком має стати створення екологічної стратегії Києва. Однією з проблем столиці Яловий назвав велику кількість пластикових пакетів. За рік у столиці їх використовують близько 2 млрд.  А кожен з них розкладатиметься понад 400 років. Тож вже сьогодні є сенс думати про обмеження використання пластику. Крім того, Києву необхідна чітка система утилізація відходів, яка базується на 4 «китах»: запобігання виникненню відходів, сортуванні, переробленню, повторному використанню та повній ліквідації.

Говорив Яловий і про смог, який став реальною загрозою для нормального дихання киян. За його словами, у смогу дві складові: сезонна – спалення опалого листя та горіння торф’яників навколо Києва, та постійна – через велику кількість автівок та роботу 425 підприємств. Розв’язанням проблеми він бачить постійний моніторинг якості повітря в усіх районах столиці, а також контроль за виконанням екологічного законодавства.
Що стосується якості води, то 65% Київ отримує з Десни, 25% – з Дніпра та 10% – з артезіанських свердловин. Зараз більша її частина проходить обробку хлором, що є застарілою та небезпечною для здоров’я методою. Для повного переходу на сучасні технології потрібно декілька років, а також повна заміна старих іржавих труб.

«Важливо, щоб містяни вимагали від київських політиків визначення власної позиції з ключових екологічних питань. Не просто декларацій, а конкретних механізмів розв’язання проблем. Люди мають показати владі, що вони хочуть жити у чистому Києві, де можна вільно дихати, гуляти парками та скверами, пити воду, не боячись за своє здоров’я, бути впевненим у якості інженерних комунікацій. Тільки ініціативи від громадськості у вигляді петицій, екологічних маршів та конкретних громадських ініціатив змусять чиновників почати екологічну санацію міста», – вважає Костянтин Яловий.

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що у Києві нагородили стейкхолдерів «зелених змін».

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також