Київ вчиться у Німеччини реконструкції житлових будинків

 

Депутати КМДА проводять в Берліні зустрічі з метою вивчення німецького досвіду санації багатоквартирних житлових будинків

Заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп наголошує, що київським чиновникам є чому повчитися, адже німецькі спеціалісти вже мають досвід оновлення будинків, збудованих з панелей.

Ми обговорюємо всі варіанти – санацію з відселенням мешканців і без відселення, знесення та реконструкцію будівель, зниження висотності будівель, особливості роботи з жителями і залучення коштів на проведення ремонту.

Представники КМДА, зокрема, вивчають досвід Берліна. Це місто має багато будинків, подібних до наших так званих хрущовок. Досвід з модернізації житлових будинків 1920-80-х років дасть змогу київським будинкам стояти ще певну кількість років. Наразі у Німеччині результати помітні, адже проведено багато ремонтів дахів, перероблено теплоізоляцію, проведено масову заміну інженерних комунікацій та ліфтів. Також у німецькому місті встановлювалися регульовані системи опалення з індивідуальними лічильниками (наразі це дуже важливо для киян), проводився ремонт підвалів та напівпідвальних приміщень, вентиляції тощо.

Інколи такі ремонтні роботи потребували перепланування квартир або під’їздів, що було виконано з розумним підходом. Також німецькі будівельники добудовували балкони, подекуди знімали верхні поверхи задля зменьлшення навантажень на старі фундаменти.

Інноваційний досвід німецьких колег дуже корисний для київських будівельників. В’ячеслав Непоп каже, що він буде вивчений, а після того у столиці України застосовуватимуть найбільш вдалі та обов’язково економічно обгрунтовані рішення.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також