Енергію сонця будуть використовувати на Київщині

 

Під Киевом з’явиться найбільша в Україні сонячна електростанція

В Димерці під Києвом розпочинається будівництво сонячної електростанції, яка стане найбільшою в Україні, з піковою потужністю 57 МВт. Проект реалізується світовим енергетичним концерном ACCIONA ENERGIA у партнерстві з компанією Василя Хмельницького UDP Renawables.

– Ми раді, що європейські інвестори повірили нам і готовівкладати значні кошти у довгострокові проекти в Україні в партнерстві з нашою компанією UDP Renewables. Компанія ACCIONA ENERGIA вкладе більше 54,7 мільйонів євро в розвиток сонячної станції у Димерці, що дозволить зробити її найбільшою в країні, – говорить Василь Хмельницький. – Упевнений, що цей приклад активує процес залучення іноземних інвестицій не тільки в зелену енергетику, але й інші перспективні галузі.

Перша черга електростанції була введена в експлуатацію компанією підприємця Василя Хмельницького влітку 2017 року. Іспанська корпорація протягом півтора року вивчала ринок України, перш ніж вирішитися на транзакцію.

– Ми раді партнерству з УДПР та у нас великі плани щодо розвитку в Україні. Ідея полягає в тому, щоб якомога швидше побудувати в Україні сонячні електростанції загальною потужністю до 300 Мвт, – говорить Рафаель Матео, виконавчий директор компанії ACCIONA ENERGIA. – Ми інвестуємо і працюємо в більш ніж 20 країнах світу, але до цих пір у нас не було проектів в Україні. Ваша країна планує збільшити долю поновлюваних джерел енергії до 20% в 2020 році і до 30–35% в 2030 році, і для нас важливо бути першим крупним гравцем цього перспективного ринку на початку його нової енергетичної історії.

У планах партнерів – спільна робота над великим портфелем інвестиційних проектів як в сонячній, так і в вітряній енергетиці.

Василь Хмельницький також планує активно інвестувати та залучати партнерів для спільних проектів, спрямованих на створення сучасних конкурентних виробництв. Так, в квітні компанія Хмельницького зареєструвала промисловий парк у Білій Церкві, де планує побудувати три заводи вже цього року.

Сам Хмельницький вважає індустріальний парк оптимальною формою для інвестицій як для українських, так і для зарубіжних підприємців.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також