Чому цвіте Дніпро: коментарі експертів

 

Головною причиною щорічного цвітіння Дніпра є водяний горіх

Причиною щорічного цвітіння Дніпра в межах Києва є надмірне поширення водяного горіха, який занесений до Червоної книги.

Як розповів директор Інституту гідробіології Національної академії наук України (НАНУ) Сергій Афанасьєв, пік цвітіння Дніпра припадає на серпень, тоді ж концентрація альготоксинів в річці максимально підвищується. У такій воді не рекомендується купатися через вірогідність алергічних реакцій.

У той же час, за словами головного спеціаліста відділу іхтіології Державного агентства рибного господарства Володимира Бакуменка, заростання Дніпра водоростями дуже впливає на жителів водойм.

– Надмірний процес цвітіння починає шкодити фауні через те, що на мілководді розпадаються залишки водоростей, виділяються токсини. Також шкодить і надмірне поширення на Дніпрі водяного горіха. Через велику кількість рослин кисень не потрапляє всередину води, де живе риба, – прокоментував явище Бакуменко.

На його думку, для поліпшення ситуації необхідно прорідити водяний горіх в місцях його великого поширення. Але проблема в тому, що зробити цього не можна, оскільки рослина занесена до Червоної книги.

– Ми щорічно збираємося на консультації з представниками Мінприроди з цього приводу, але ніякого рішення до сих пір не прийнято. Водяний горіх потрібно або виводити з Червоної книги, або пропрацювати механізм його обробки. Чиновники нічого не роблять, так як в цілому по Україні ця рослина рідкісна. Але в акваторії Дніпра на Київщині водяний горіх потрапив в дуже сприятливі умови. І ми, і активісти часто зверталися в Мінекології, але результату у цих звернень немає, – сказав Бакуменко.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також