Бориспільчани платитимуть за воду на третину більше

 

КП «Бориспільводоконал» пропонує підвищити вартість куба води та стоків на 28% – до 30 грн 47 коп.

Про це йшлося на засіданні виконкому, але для його затвердження не вистачило голосів. Питання залишається відкритим. За словами керівника Олександра Гануша, без подорожчання водопостачання підприємство не виживе.

Директор озвучив причини непопулярного кроку. Він зазначив, що з початку року електроенергія подорожчала на 19% (з 1 січня на 10%, з 1 травня — ще на 9%): вартість паливно-мастильних матеріалів збільшилася на 23,4%; знезараження води подорожчало із 7,3 до 16,7 тис. грн./т (без ПДВ) — це на 227%. «Держава з 1 січня 2018 обклала водоканали податком за користування надрами — йдеться про податок на використання природних ресурсів: піску, щебеню, нафти, газу, води. Раніше для водоканалу цей податок поширювався тільки на воду, яку підприємство використовує для технічних цілей, тепер його потрібно сплачувати за всю видобуту воду, у т.ч. за ту, що подається населенню та бюджетним установам. Сума складає 780 тис. грн. на рік, до цього було 170 тис. грн.», — коментує нововведення Олександр Гануш.

Загалом, вода для мешканців багатоповерхівок має подорожчати на 6,5 грн.: 17,62 грн. платитимемо за водопостачання і 12,85 за відведення стоків. Зазначалося, що для розрахунку нового тарифу бралися наведені вище різниці у цінах та невеликий запас для підвищення зарплати працівникам КП «Бориспільводоканал».

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також