83 роки тому: київський тролейбус святкує свою річницю

5 листопада 1935 року в Києві виїхав на маршрут перший в місті тролейбус

З того часу, ось уже 83 роки, столицю складно уявити без цього виду транспорту. Маршрут №1 з’єднав площу Льва Толстого і Київський завод електротранспорту через вулицю Червоноармійську (сьогодні Велика Васильківська).

Перший маршрут київського трамвая стартував о 17:00. Він включав в себе всього лише 5 зупинок, а всю його довжину тролейбус долав за 10 хвилин. Першими «рогатими» на маршруті стали чотири моделі ЛК-5, які були випущені спеціально для Києва. Цей тролейбус міг перевозити до 45 пасажирів (30 сидячи і 15 стоячи), а його максимальна швидкість становила 45 км/год.

У день відкриття лінії новий вид київського транспорту встигли випробувати 1629 пасажирів, а в другий день вже більше 5000. Люди каталися колами цілими сім’ями, а відкриття було урочистим. До війни тролейбус розвивався лише в центрі, частково замінюючи зняті трамвайні лінії по Хрещатику і вулиці Червоноармійській (Велика Васильківська), проте пріоритет все одно залишався за трамваєм. Але з часом тролейбусний рух став невід’ємною частиною життя міста.

Сьогодні в Києві налічується 48 маршрутів тролейбуса (з них 4 нічних). На них працює близько 550 одиниць «рогатих».

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також