50 років Інституту картоплярства: свято у Немішаєвому

 

18 жовтня Інститут картоплярства відсвяткував своє 50-річчя

Скільки ви знаєте блюд з картоплі? Безліч! Гарна господиня приготує з цього коренеплоду не тільки звичні всім пюре або картопляники, але й кулінарні шедеври! Картопля є одним з важливих продуктів для українців. Інститут картоплярства Національної академії аграрних наук відсвяткував своє 50-річчя!

Інститут картоплярства, що в Немішаєвому на Київщині, має дослідні господарства не тільки у цьому регіоні. Також вони є на Харківщині, велика їх кількість на Волині, а ще на Вінничині, Житомирщині. Науковий підхід при виведенні кожного нового сорту картоплі потребує випробувань у всіх регіонах. Загалом, на сьогодні розроблено майже 50 ознак, за якими селекціонують бульбу.

Перед науковцями стоїть непросте завдання: вони повинні отримати в результаті селекції ті сорти, що будуть стійкими до сухої погоди. Відомо, що при належній технології вирощування та дотриманню всіх рекомендацій вчених сорт буде добре плодоносити не більше 8-10 років, а потім його потрібно замінювати або оздоровлювати. Цим наразі й займаються в Інституті картоплярства.

Під час свята, що проходило на честь ювілею, головні картоплярі країни не тільки приймали вітання та нагороди, але, як годиться, пригощали гостей багатьма відомими та невідомими смаколиками з картоплі.

А на завершення свята лунав концерт!

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також