«Зірки досяжні»: фестиваль для особливих дітей на Вишгородщині

 

Діти з особливими потребами стали головними учасниками незвичного фізкультурно-мистецького фестивалю, що пройшов у Вишгородському районі 21 червня.

Більша частина з них – вихованці Вишгородської районної спеціальної загальноосвітньої школи «Надія». Фестиваль почався з відкриття інклюзивного дитячого майданчика на проспекту Мазепи, де була організована ігрова програма.

Потім гості фестивалю «Зірки досяжні» відвідали експозицію Музею давньоруського гончарства, зокрема, «Від бортництва до вуликового бджільництва»  та виставку «Етнолялька», авторкою якої є керівник творчої майстерні «TanDem» Олена Беззубенко.

Кульмінацією свята став перформанс «Карта єдності України». Під керівництвом завідувача Музею давньоруського гончарства Олександра Кочубея діти взялися до виготовлення з глини макетів карт усіх її регіонів. Звичайно ж, дітям допомагали дорослі, адже всім хотілось, щоб ця відповідальна справа була зроблена бездоганно. І все вийшло – і не тільки тому, що учасники дійства старались, а й тому, що це робилось із позитивним настроєм. Потім ці дитячі шедеври обпалять, як і належить для керамічних виробів, а карта прикрасить Музей давньоруського гончарства, і всім нагадуватиме, хто саме її виготовив.

Також вихованці «Надії» з інтересом слухали розповідь українського мандрівника Миколи Подрезана, який на інвалідному візку відвідав 55 країн світу. Він звернув увагу дітей на те, що для тих, хто наполегливо працює над собою,  відкривається багато можливостей. Нині Микола Подрезан подорожує з українським прапором  по шести континентах Землі маршрутом всесвітньої естафети Олімпійського вогню 2004 р.

Але й на цьому фестиваль не закінчився! Далі і діти й дорослі прибули на подвір’я храму Вишгородської Богородиці, де настоятель храму, отець Тарас, запросив усіх на обід. А потім для дітей були влаштовані майстер-клас з виготовлення оберега та розваги.

 

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також