Українці у концтаборах: у Києві 8 травня відкривається виставка

 

У Києві на Хрещатику 8 травня о 12:00 відкриється виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори»

Моторошна статистика підтверджує, що українців утримували в 26 концтаборах та їхніх філіях. Відвідувачі виставки зможуть більше дізнатися про українство у концтаборах Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Равенсбрюк тощо.

Організатори, а це Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху, Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», галузевий державний архів СБУ, вважають, що експозиція зможе продемонструвати не тільки жахливі подробиці тієї війни, але й міцний дух українців, їх організаційні здібності.

– В цій виставці – про те людське, що нездатна знищити жодна система. Про небайдужий погляд, розказану казку, простягнуту руку, розділений окраєць хліба. Про силу волі, віри і любові. Про перемогу надії. Про тріумф людини, – зазначив Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також