У Вишгороді експонують понад 3 тисячі археологічних знахідок

У музеї давньоруського гончарства відкрилась експозиція «Ремесла вишгородського посаду».

Тут виставлено 3423 фрагменти історії, знайдені під час розкопок.  «Ремесла вишгородського посаду», зокрема, дає можливість більше дізнатись про тенденції в моді Київської Русі Х-ХІІІ століть. Наприклад, в експозиції представлено металеві пряжки для одягу, фрагменти браслетів зі скла, металевий перстень тощо.

Серед представлених знахідок – немало фрагментів гончарних виробів. За формою горщиків, оформленням  ручок, горловин гончарних виробів можна відстежити, до якого періоду належить той чи інший виріб. Унікальна знахідка експозиції – фрагменти керамічного рукомийника часів Київської Русі. Це досить рідкісна знахідка, яка свідчить не лише про те, що тодішні вишгородці дбали про особисту гігієну, а й про високий технологічний рівень майстрів-гончарів: горловина виробу була виготовлена таким чином, що у ньому можна було контролювати витік води.

Також багато інших цікавих знахідок представлено в експозиції. Однак ще більша їхня кількість ще очікує свого часу на тій території сучасного міста, де розташовувався давньоруський посад. То ж археологам і дослідникам давньоруської спадщини є над чим працювати.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також