У Києві відкрили нову скульптурку «Шукай»: чашка кави

    -

Новини Києва

У суботу, 15 червня, в Києві відкрили 17 скульптурку «Шукай!». Столик, на якому стоїть чашка кави, а поряд лежать олівець з газетою, розташувався на вулиці Велика Житомирська, 20 (колона біля Сity-Zen cafe & bar) і розповідає нову історію улюбленого Києва.

Урочисте відкриття фігурки відбулося о 12:00. Статуетка розповідає історію Бернара Семадені та його кав’ярні. І за традицією, нову міні-скульптуру презентувала автор проекту «Шукай!» Юлія Бевзенко.

Трохи історії: кавовий заклад Бернара Семадені (Хрещатик, 15) відкрився ще на початку 20 сторіччя. Уже тоді відомий кондитер родом зі Швейцарії сам писав у віршовану рекламу та закликав приходити та поласувати солодкою продукцією, а його кондитерська була визнана провідним центром для ділових зустрічей. Його відвідувачі насолоджувалися кавою, обговорювали біржові новини, охоче читали свіжі газети або грали в шахи.

А трохи згодом на Хрещатику відкрили ще тоді єдину телефонну станцію, тож Семадені викупив перший номер, за яким бажаючі могли заздалегідь замовити у нього столик. Семадені був відомою особою, до нього в кафе приходили різні люди, пили найсмачнішу каву в місті і ласували десертами.

Найчастіше ділові переговори велися в кафе Семадені поряд з біржею. Іноді розрахунки тут робилися олівцем прямо на мармуровій поверхні столиків. Бронзовий столик з мармуровою стільницею, газетою на ньому, гостро заточеним олівцем та чашкою ароматної кави, присвячується київським кав’ярням XIX сторіччя.

Авторка проекту Юлія Бевзенко зазначила, що фотографувати обов’язково з перспективою вулиці, так, щоб здавалося, аби ви сидите за столом. Легенда фігурки так: «Потри мене – бадьорість прийде без праці».


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про фестиваль, що незабаром відбудеться у Бобриці на Київщині.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також