Нову монету випустить в обіг Нацбанк у Києві

 

18 квітня Нацбанк України випустить в обіг нову монету з серії «Збройні Сили України»

18 квітня 2018 року Національний банк України введе в обіг пам’ятну монету, яка присвячена 100-річчю створення Української військово-морського флоту. Ця нумізматична новинка доповнить існуючу серію «Збройні Сили України».

Довідка: Центральна Рада на початку 1918 року прийняла ряд важливих військово-морських законів, які в той момент мали декларативний характер. Один з найголовніших законодавчих актів носив назву «Тимчасовий закон про флот». 29 квітня 1918 адмірал Саблін – командувач Чорноморським флотом – оголосив весь флот Севастополя і Криму флотом Української Народної Республіки і віддав наказ підняти український прапор. Цей день офіційно увійшов в історію, як день створення ВМФ України.

Характеристики монети:

  • метал – сплав на основі цинку;
  • маса – 12,4 г;
  • діаметр – 30 мм;
  • якість карбування – «анциркулейтед»;
  • номінал – 10 гривень;
  • тираж – 1 млн штук.

На аверсі монети вгорі представлений Малий Державний Герб України, ліворуч від якого написи: «Україна», «10 гривень» (номінал), «2018» (рік карбування). У правій частині на дзеркальному тлі розташовано зображення стилізованого прапора військово-морського флоту України та силует військового корабля на морських хвилях.

На реверсі на тлі стилізованих хвиль викарбувана цифра «100», в нулях якої вписана троянда вітрів і тризуб, накладений на якір. По обидва боки від якоря – пам’ятні дати «1918» і «2018». Також є напис: «Створення українського військово-морського флоту» (на національній мові).

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також