У Василькові урочисто відкрили пам’ятну дошку Заслуженому вчителю України

Відкриття було приурочено до Міжнародного Дня вчителя

У Васильківській загальноосвітній школі №1 сьогодні, 5 жовтня, відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки Заслуженому вчителю України, педагогу, культурному діячеві, письменнику і художнику Осташинському Наумові Йосиповичу – засновнику і незмінному керівникові дитячої художньої студії з 1949 року, в якій навчалося понад 5000 дітей.

Взяти участь в урочистостях з нагоди відкриття пам’ятної дошки колишньому учневі ЗОШ №1 (1934-1941 рр.) прийшли учні та педагоги навчального закладу, племінники відомого діяча: Олена Йосипівна і Йосип Борисович Осташинські, секретар Васильківської міськради Оксана Перінська, перший заступник міського голови Володимир Гуреєв, заступник міського голови Леонід Перепелиця, начальник відділу освіти Лілія Козак, начальник управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Руслана Павлова, ЗМІ.

Варто відзначити, що в 1959 році робота дитячої студії була відзначена срібною медаллю ЮНЕСКО, у 1978 – премією ім. М. Островського. Серед учнів Наума Йосиповича – кавалер ордена Почесного Легіону Єва Гольдфарб і лауреат «Оскара» Аліна Ваксман.

Також на урочистих заходах учні читали вірші Йосипа Осташинського, а його племінник – художник, народний архітектор України – поділився спогадами про свого талановитого дядька і про своє дитинство, яке він часто проводив в місті Василькові.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також