Медиків Київщині привітали з професійним святом

Ситуація з сільськими фельдшерсько-акушерськими пунктами на Васильківщині була показовою: самі будівлі руйнувалися, умови праці подекуди були неприйнятними, лікарі та медперсонал їхали світ за очі, бо зарплатня не давала змоги жити достойно.

У 2018 розпочалися зміни на краще. Про це розповів Ігор Кононенко. За його словами, станом на зараз у Васильківському районі вже оновили 11 з 18 існуючих амбулаторій.

«У співпраці з місцевою та районною владою ми розробляємо  оптимальні проекти стосовно модернізації тих медзакладів, що є у селах. А потім ці проекти ми реалізовуємо, також шляхом співфінансування. Це виглядає так: частину коштів надають місцеві бюджети, допомагає районна влада, а також надається дотація за рахунок субвенцій з фонду державного бюджету. Це дає змогу загальними зусиллями робити важливу справу», – розповів Кононенко.

Яскравим прикладом такої співпраці стала амбулаторія у Ксаверівці. Як відомо, її відкрили десь біля 60 років тому, тож і сама будівля, і ремонт у ній, а також все устаткування та обладнання були морально застарілими. Як розповіла головний лікар Надія Балан, що працює у амбулаторії 30 років, за весь цей час нічого у закладі не змінювалося.

А зараз Ксаверівська амбулаторія оновлена не тільки ззовні, але й з середини: незабаром тут буде підключено можливість надавати послуги телемедицини, а приміщення змінилися, осучаснилися. Медзаклад було укомплектовано новітнім обладнанням. Ця амбулаторія обслуговує мешканців 4 сіл, на сьогодні тут вже заключено більш як 2 тисячі договорів.

Ігор Кононенко привітав всіх робітників амбулаторії із професійним святом та побажав їм наснаги і успіхів:

«Я особисто знайомий з багатьма медичними працівниками Васильківщини та Обухівщини та щиро захоплююсь цими людьми. Також можу сказати, що завжди радію, коли можу посприяти розвитку медицини, зокрема оновленню місцевих амбулаторій. Лікарі та медсестри, взагалі медики – це люди, що бачать свою місію у служінні іншим людям. Особисто я вважаю, що саме ця професія є однією найбільш благословенних».


«Столичний регіон» раніше повідомляв про День медика у Бучі.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також