Новий очільник Київщини: «кіт в мішку» від Президента Зеленського

Уряд погодив кандидатури нових голів 8 обласних державних адміністрацій, кандидатури яких запропонував Президент Володимир Зеленський. Київську ОДА очолить Михайло Бно-Айріян. Що про нього відомо і чого очікувати області від нового керівника?

Кадрові ігри: як уряд затверджував голів ОДА

Затвердження кандидатур нових очільників областей, які запропонував Зеленський, викликало обурення у багатьох політиків і громадських діячів. Справа в тому, що погодження відбувалося у закритому форматі – без обговорення. Не бажаючи голосувати за «котів в мішку», урядове засідання на знак протесту залишив віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко.

Інший віце-прем’єр, Павло Розенко, на засіданні був до кінця, голосував проти всіх, а згодом оприлюднив критичний пост на своїй сторінці у Facebook. Зокрема, він написав:

«…Що нам всім обіцяли? Прозорі, відкриті, публічні конкурси на посади глав ОДА. Залучення провідних HR агентств до процедури відбору кандидатів. «Нові обличчя» в якості глав ОДА. По факту – ВСІ ЦІ ТРИ ОБІЦЯНКИ були демонстративно проігноровані. Все відбувалось за класичним для України сценарієм: договорнячки, дерибанчики, шахматки… ви переконані, що саме за такі «схеми» кадрових призначень голосували українці на президентських виборах у цьому році? Переконаний, що ні…».

Попри протести, кандидатури всіх майбутніх очільників Донецької, Закарпатської, Луганської, Львівської, Одеської, Херсонської, Черкаської і, нарешті, Київської областей урядом були погоджені. Тож що ж за людина очолить Київщину?

Михайло Бно-Айріян: дипломат, «газовик» і знайомець Разумкова

Про нового очільника Київщини відомо доволі багато.

Йому 35 років, народився у Баку. Має диплом за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» Київського національного університету ім. Шевченка. Два роки здобував освіту у Московському державному інституті міжнародних відносин – «Міжнародний нафтогазовий бізнес». Працював журналістом у газеті «Бізнес».

Далі – цікавіше. У 2009-2011 роках Михайло Бно-Айріян трудився секретарем посольства України в Росії під керівництвом посла Костянтина Грищенка, курирував питання двостороннього російсько-українського співробітництва у сфері паливно-енергетичного комплексу.

Встиг попрацювати в уряді Азарова при президенті Януковичі. Коли Грищенко зайняв посаду міністра закордонних справ, він, вочевидь, привів із собою «свою людину» – Бно-Айріян був його радником і тоді, і пізніше, коли Грищенка підвищили до віце-прем’єра.

У цьому сенсі дуже цікава постать самого Грищенка. Відомого політика часів Януковича пов’язують з тодішнім головою АП Сергієм Льовочкіним і Юрієм Бойком. На останнього, до речі, багато років працює донька Грищенка. А ще Грищенко – близький друг очільника Міністерства закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Своїх проросійських настроїв колишній віце-прем’єр України ніколи не приховував й відкрито критикував Майдан.

Чи могли погляди Грищенка і його підлеглого Бно-Айріяна відрізнятися кардинально? Мабуть що ні, враховуючи терміни їхньої співпраці…

У 2015-2016 роках Михайло Бно-Айріян став головою Департаменту стратегічного планування та європейської інтеграції в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості. Пішов з посади після призначення міністром Ігоря Насаліка.

До речі, амбіції очільника області для майбутнього голови Київщини не нові. В 2016-му він вже брав участь у конкурсі на посаду голови Житомирської ОДА, проте у конкурсі посів лише третє місце.

Далі працював у державному підприємстві «НЕК «Укренерго»: директором з комунікацій та міжнародного співробітництва підприємства, потім – заступником директора.

Тепер він – голова Київської облдержадміністрації. Чого чекати Київщині від новопризначеного голови? Враховуючи давні зв’язки Бно-Айріяна з тим же Юрієм Бойко вважається, що можна очікувати посилення в області позицій так званих «старих» еліт.

На користь цього говорить і ще одне давне знайомство Бно-Айріяна – з головою партії «Слуга народу» Дмитром Разумковим, з яким вони разом навчались у Київському інституті міжнародних відносин. Останній відомий тим, що був радником Сергія Ларіна – соратника колишнього голови АП, екс-регіонала Сергія Льовочкіна…

Хто очолить ще 7 областей України?

За списком, затвердженим Кабміном, це:

Павло Кириленко, військовий прокурор із Західної України – Донецька область;

Ігор Бондаренко, підприємець, засновник кондитерської компанії «Конфакто» – Закарпатська область;

Віталій Комарницький, колишній ректор Луганського університету внутрішніх справ, екс-регіонал – Луганська область;

Маркіян Мальський, адвокат, кандидат юридичних наук – Львівська область;

Андрій Андрейчиков, підприємець, президент «Асоціації вторинних металів та ресурсів» – Одеська область;

Юрій Гусєв, колишній заступник міністра оборони, радник міністрів інфраструктури та екології – Херсонська область;

Ігор Шевченко, підприємець, власник підприємств «Легкий експорт плюс» та «Гермес – Шевченко Игорь» – Черкаська область.

Дві з цих кандидатур викликали особливе занепокоєння у деяких політиків і громадських діячів: це Андрій Андрейчиков і Віталій Комарницький.

Так, віце-прем’єр-міністр України Іванна Клімпуш-Цинцинадзе написала у Facebook:

«Останні дні додають тривоги… Хотіла б, щоб працівники Офісу Президента та сам Президент почули голоси небайдужих державників. Йдеться не про партійні, а про ДЕРЖАВНІ інтереси, про складні та відповідальні завдання, які повинні будуть виконувати голови ОДА».

А Павло Розенко закликав переглянути призначення через непрозору процедуру і розглянути нові кандидатури – протягом тижня.

«…через тиждень ми зможемо отримати справді: достойних, фахових, компетентних, а саме головне – ЛЕГІТИМНИХ, З ВИСОКИМ СТУПЕНЕМ СУСПІЛЬНОЇ ДОВІРИ глав обласних державних адміністрацій! ДумайТЕ, пане Президенте. Не ганьбіть себе, та українців сумнівними кадровими рішеннями. Доведіть всім, що Ви проти кулуарщини, договорняків, та непрозорості у політиці, зокрема і у кадрових призначеннях…»

Чи дослухаються у Зеленського до цієї думки – буде ясно вже дуже скоро.

Фото: infoteka24.ru, novynarnia.com, i-visti.com


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що Кононенко має найкращі шанси виграти на Київщині.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також