На Київщині проходить виставка стародавньої колекції «Кобзарів»
«Історична Київщина – заповітна земля Кобзаря» – так називається виставка, яка відкрилась на честь 205-річчя з Дня народження Тараса Шевченка у Державному архіві Київської області.
Про це повідомляє офіційний сайт Київської обласної державної адміністрації. Тут можна побачити Найбільшу в Київській області стародавню колекцію «Кобзарів», унікальні листівки, книгу із записом дати народження Великого Кобзаря та інші історичні документи, пов’язані з життям та творчістю Т.Шевченка, що експонуються вперше. Гості можуть побачити оригінал ревізької казки кріпаків поміщиків Енгельгардтів з посімейними списками сім’ї Шевченка, де вписаний дворічний Тарас. Цей документ внесений до Державного реєстру національно-культурного надбання України.
Частини своїх приватних колекцій показали історики та меценати Василь Михальчук, Дмитро Піркл, Зоя Ружин та Інна Бессалова. Зокрема, Дмитро Піркл надав на виставку «Кобзар» 1876 року, в якому вперше надруковані підцензурні вірші поета – стара Київська громада викупила їх у братів Шевченка, а через два роки Михайло Драгоманов у Женеві перевидав збірку для нелегального розповсюдження.
Окреме місце зайняла на виставці експозиція Інни Бессалової «Предмети і зображення Шевченка із затоплених сіл Київщини». Серед унікальних експонатів – вишитий портрет Шевченка та рідкісне кольорове видання шевченківського календаря-щотижневика на 1964 рік з затопленого села Тарасовичі Вище-Дубечанського району. Календар цікавий тим, що кожного тижня у ньому згадуються дати та події з життя Великого Кобзаря, уривки з його творів та цитати видатних людей про нього.
Ознайомитися з експонатами, виставленими в архіві, охочі зможуть до 29 березня 2019 року.
Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що на Білоцерківщині вшанували дату перепоховання Кобзаря.