Як агресія в медіа руйнує наше життя?

    -

Новини Києва

Рівень агресії на Київщині останнім часом різко зріс. Так оцінюють ситуацію жителі пристоличних регіонів.

Соціологічні дослідження вже відображають розуміння небезпеки, яку породжує негативний контент телебачення. Так, за даними КМІС, біля 60% українців вважає, що демонстрація насилля на телебаченні несе високий ризик негативного впливу на дітей. Цей вплив може бути безпосереднім – таким, що викривляє дитячу свідомість. Також є і опосередкований вплив, коли діти стають жертвами агресії дорослих.

Оглядач сайту «Детектор медіа» Марія Ряпулова так коментує специфіку впливу медіаагресії: «Коли процентне співвідношення того, скільки людина бачить насильства, порівняно з тим, скільки їй потрібно, перевалює за межі необхідного… Ось тоді відбувається певна поведінкова деформація. І рівень стресу в людини починає рости».

Експерт вважає, що експлуатація інстинктів людини з боку власників телеканалів є безвідповідальним кроком і може мати найтяжчі наслідки.

«Телеканалам потрібно, щоб їх дуже-дуже багато дивилися і любили телеглядачі. Найпростіші й найшвидші емоції, які можна викликати в людей, – це стрес, страх, відраза, ненависть, – аналізує Марія Ряпулова. – Споглядати те, як когось б’ють, – легко. Тому що в природі так закладено: при спостеріганні подібних сцен у нашому організмі відбувається швидкий викид певних гормонів – адреналіну, кортизолу… До цього швидше звикають. І телебачення цією особливістю людини користується. Негативні емоції легше викликати, простіше «підсадити» глядача на той чи інший телеканал через негатив».

На жаль, інструментів впливу на телеканали, які дають занадто багато негативу, що породжує агресію у реальному житті, дуже мало і вони опосередковані.

«Є Наглядова рада, яка час від часу тим чи іншим каналам робить зауваження. Поступово щось змінюється, але дуже повільно», – зазначає експерт та закликає суспільство власним авторитетом тиснути на меді агресорів:

«Головне, що про надлишок насильства почали говорити. Це дуже важливо! Адже коли про болюче питання не говорять, здається, що все добре».

Не існує законодавчих важелів зменшення негативного контенту у ЗМІ. Єдина можливість – тиск з боку громадянського суспільства. Отже актуалізація цієї теми шляхом обговорення у громадському середовищі – перший крок на захист, в першу чергу, наших дітей від медіанасилля.


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що телебачення провокує насилля.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також