У Києві змінять правила виклику швидкої допомоги

У Києві змінять правила виклику швидкої допомоги

Киян попередили про те, що вже з 2021 року в країні зміняться правила виклику швидкої допомоги.

Таким чином, виклики будуть ділитися на такі категорії: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний. Тільки при критичному рівні небезпеки для пацієнта бригада швидкої повинна буде з’явитися практично негайно на місце виклику.

За словами Степанова, також вводиться принцип екстериторіальності. Це означає, що до пацієнта повинна приїхати «швидка допомога», яка є найближчою до нього знаходиться, незалежно від прописки і інших чинників.

Зараз в нормативну швидкість проїзду укладається 31% бригад екстреної медичної допомоги. У 2021 році ця цифра повинна досягти 60%, у 2022 році – 75%, а в 2023 – до 85%.

«Ми змінюємо маршрутизацію, тобто ми чітко визначаємо маршрути в залежності від стану пацієнта. Тобто в залежності від того, який стан пацієнта, буде чіткий маршрут – в який заклад везти пацієнта, де його вже чекатимуть », – розповів глава МОЗ.

Максим Степанов також зазначив, що міністерство пропонує підвищувати оплату саме медичної допомоги. У цьому році на «екстрену допомогу» урядом було додатково виділено 1 млрд 260 млн грн, тобто підвищений тариф на екстрену медичну допомогу. «З вересня місяця всі медпрацівники почнуть отримувати доплати до заробітної плати. Також в 2020 році у нас є 992 млн грн, за які проводиться закупівля машин екстреної допомоги: ми збираємося купити близько 400, далі ще 700 – в 2021 році і 707 – в 2022 році. Це та кількість, яка вимагає заміни », – відзвітував міністр.

Нагадаємо, що ще в липні 2020 року МОЗ поділив виклики «швидкої допомоги» на категорії – від 10 хвилин у разі критичних викликів до 20 хвилин очікування – в категорії «екстрених», неекстренних і непрофільних випадках.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що у Києві зареєстрували постанову про невизнання результатів виборів у Білорусі 

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також