У Києві запрошують на зустріч з американською астронавткою

Київ відвідає американська астронавтка українського походження Гайдемарі Стефанишин-Пайпер. Про це повідомляється на сторінці події в Facebook.

Гайдемарі завітає до Американського дому, де відбудеться зустріч з киянами.

«Хоча Гайдемарі народилася і все життя прожила у Сполучених Штатах, батько виховував її в українських традиціях. Вона відвідувала українську церкву, вивчала мову та була пластункою. Гайдемарі була другою людиною, яка розгорнула український прапор на орбіті Землі. У 2007 році вперше приїхала в Україну і з того часу завжди хотіла повернутися», – говориться в повідомленні.

Під час зустрічі в Американському домі американка розповість про особливості роботи на Міжнародній космічній станції, як це перебувати у відкритому космосі, що потрібно для того, щоб стати астронавтом/астронавткою та дасть відповіді на запитання гостей.

Кількість місць обмежена, тому необхідно попередньо зареєструватися – http://bit.ly/2ommUrf

Не забудьте паспорт або посвідчення водія!

Час події: 11 жовтня, 18:00

Місце події: Американський дім (вул. Миколи Пимоненка, 6)

Для довідки: Гайдемарі Стефанишин-Пайпер є випускницею одного з найвідоміших технічних університетів у світі – Массачусетського технологічного інституту (MTI) була прийнята до корпусу американських астронавтів як кандидат на політ у складі місії 1 травня 1996 року.  Перший політ пані Стефанишин-Пайпер відбувся 9 вересня 2006 року. STS-115 була першою космічною місією до Міжнародної космічної станції (МКС) після трагічних подій з космічним кораблем «Колумбія».

В межах місії планували доставити і встановити на МКС нові сонячні батареї. За встановлення відповідала саме Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, яка стала восьмою жінкою астронавтом NASA, що здійснила вихід у відкритий космос, загальна тривалість якого склала 12 годин 8 хвилин.

Другий політ, який тривав 14 діб, відбувся 15 листопада 2008. В рамках місії STS-126 запустили американський шатл Endeavour в рамках місії STS-126. Українка увійшла в склад екіпажу з семи астронавтів. В програму польоту входило проведення на зовнішній поверхні станції робіт з обслуговування і дооснащення.

Фото: Facebook/America House Kyiv‎ – Зустріч з американською астронавткою Гайдемарі Стефанишин-Пайпер

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що до Києва з новим альбомом приїде Лара Фабіан.

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також