У Києві викрили кібершахраїв, які продавали чужі акаунти в Інтернеті

У Києві кіберполіція припинила діяльність одного з пунктів масштабного сервісу для реєстрації різних акаунтів у месенджерах, соцмережах та поштових сервісах. Про це повідомляється на сторінці поліції Києва в Facebook.

Ресурс використовувався для створення ботоферм, розсилки спамових повідомлень та реєстрації електронних пошт, з яких здійснювалися анонімні повідомлення про замінування. 

Всього обшуки здійснено в шести містах – Києві, Одесі, Львові, Миколаєві, Рівному та Херсоні.

Встановлено, що всі роботи сервісу велися виключно на замовлення зацікавлених клієнтів. 

«За допомогою цього ресурсу можна було купити активовані облікові записи у великій кількості до різноманітних поштових ресурсів, соціальних мереж, платіжних систем тощо. При цьому, продавалися і верифіковані облікові записи, вартість яких була значно більшою», – говориться в повідомленні.

Послуги зазвичай використовувалися для здійснення анонімної масової розсилки повідомлень про нібито виграш автомобіля (грошей), сплати неіснуючого боргу тощо. Також сервіс надавав змогу своїм клієнтам здійснювати спам-розсилки та реєструвати акаунти на різноманітних ресурсах, що потребують для реєстрації номер телефону із подальшою верифікацією (соціальні мережі, електронна пошта тощо).

«Досудове розслідування триває у межах раніше розпочатого кримінального провадження за ст.189 (Вимагання), ст.258 (Терористичний акт), ст.259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) КК України», – уточнили правоохоронці.

Фото: Facebook/Поліція Києва

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що жіноча банда в Києві прикидалася працівницями «Водоканалу».

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також